Motor Kömürü Değiştirme Resimli Anlatım

Merhaba. Konunun yeri tam olarak burası değil ama biraz forumu aradım öyle bir konuya denk gelmedim o yüzden buraya yazdım.

Elimde 1000 devir bir çamaşır makinesi motoru var. Bizim çamaşır makinesi de 800 devir aeg lv71. Ben o 1000 devirlik motoru bizim makineye taksam sorunsuz çalışır mı ? Motorların markaları aynı tipleri şekilleri her şeyleri aynı soket kısmı da aynı sadece takmak istediğim motorun üzerinde 1000 yazıyor. Motorları değiştirmek istememin sebebi de lv71 de şuan takılı olan motor çok ses yapmaya başladı ben de bu elimde olan motorla değiştirmeyi düşündüm çünkü yeni motor. Yardım bekliyorum.

soketteki kablo sayısını kontrol ediniz.1000 devirli oalnda 1 kablo fazla olsa gerek diye hatırlıyorum.soket kablo sayısıda tutuyorsa kullanabilirsin.

Tamam teşekkür ederim, kontrol edip tutuyorsa takarım. Yalnız beyine hız kartına zarar vermem değil mi ?

hayır vermez.

selam iy günler kanyak bey çamaşır makinesi motorunun kömürlerini degiştim elimle mili dönderiyom cırrr diye ses geliyo neden yapar kollektörüde temizledim kollektörde sorun yok

3340 yg Arçelik çamaşır makinem sıkma yapmıyor.Sıkma programına başladığında 1-2 dk yavaş donuyor sonra su tahliye eder gibi ses vermeye başlıyor ve birdaha hızlı sıkmaya geçmiyor.Yardımcı olursanız memnun olurum selamlar...

3340 yg Arçelik çamaşır makinem sıkma yapmıyor.Sıkma programına başladığında 1-2 dk yavaş donuyor sonra su tahliye eder gibi ses vermeye başlıyor ve birdaha hızlı sıkmaya geçmiyor.Yardımcı olursanız memnun olurum selamlar...
Yeni bir kayış takın .
Motor kömürlerinizide değiştirin.
Amortisörlerinizide elden geçirin.
Kolay gelsin

Selam 5 kg arcelik camaşır makinam var 100 devire girmiyo deyişmedihim parcada kalmadı
Makina boştayken 100 devire giriyo ama yük atınca girmiyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çamaşır makinası motor tamiri konusunda bilgilendirici videom var burdan da izleyebilirsiniz yardımcı olacağını düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri