Motor Kömürü Değiştirme Resimli Anlatım

omer2769

Üye
arçelik ARY 26 çamaşır makinası kömürünü nasıl değiştirebilirim

konu açmadan önce lütfen sitedeki geçmiş konuları araştırın uzun uzun acıklanmış bir konuyu tekrar açmayınız

cihazın dış kapağını dikkatlice aç. motor kısmına gelince endüvi kısmının izasında 2 tane karşılıklı sarı renkli küçük dikdörtgen bi parça görürsün. O parçayı incelersen görürsün çentik vardır üzerinde o çentiği pense yada kargaburun yardımıyla içten dışa doğru yavaşca aç. Açar açmaz içindeki yay dışarı çıkacaktır yayı dışarı çıkar. yayın diğer ucunda yanı motor kısmına doğru olan ucunda kömür var o kömürü telinden tutarak yavaşca çek çıkar. gerisini halledesin söktüğün şeklin tersi işlem uygulayacaksın takarkende. kolay gelsin.

ben yanlış anlamışım sorunuzu. benım anlatımım elektrık süpürge motoru içindi. dediğiniz makına hakkında bilgim yok. daha farklı birşey olabilir yanlış yönlendirmeyim sizi.

Motor kömür Değiştirme ;

Öncelikle sökmeden önce kapaklara ve sargı gövdesini işaretleyiniz ki karışıklık olmasın;

Şimdi 4 adet Civatayı sökebilirsiniz ;

Öncelikle Üst Kapağı yerinden çıkartın ;

Daha sonra endüviyi yukarı çekerek çıkartabilirsiniz . En arkasındaki mıknatıslı parçanın Sağlam olduğuna emin olun. çatlama yapabilir ;

Sargı gövdesini de tornavida yardımı ile yukarı doğru çıkartabilirsiniz.

4 adet Kömür tası civatalarını sökün

Almış olduğunuz Kömürleri Şekildeki gibi lehimleyin Yeni kömür uçlarını çok kısa bırakmayın ileri geri hareketine engel olmasın..

Yerine kömür tasını takarken Kömür Arkasındaki yaylı parçayı kömür gövdesinin üzerine taktırın ki kömürü basıp endüviyi içine takmanıza engel olmasın. Montaj işlemi bittikten sonra bu Yayları tekrar kömürün arkasına yerleştirebilceksiniz.

Sargı gövdesini yerine takarken her ik itarafdaki soketlerin yerlerine geçtiklerinden emin olun..

üst kapağı da takıp montaj bittikten sonra Kömürü ittiren yaylı parçayı yerine delikden görerek takabilirsiniz.

Yardımı dokunur inşallah..

Saygılarımla

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Daha güncel tarihli motorlarda,
kömüre motoru sökmeden de ulaşabiliyorsunuz, plastik sustalı muhafaza içinde oluyor ve motora dıştan takma. Bunlara bir örnek:

Doğrudur. ve Arçelik ürünlerinde artık Servis kömür değiştiriyor. Servis Kömür gurubunu yedek parça olarak temin edebiliyor. Eskiden kömür sebebiyle motor değişiyordu..

sayin arkadaslar benim juno elektrolux dokunmatik camli ocak var .bu ocaklarda i ki sag tarafdaki büyük cam taslar yanmiyor vede dececesini artdirriyorum 2.3 saniye sonra sönüyor diger soldaki cam taslar calisiyor. acaba hata ne olabilir?
ali usta senin bu konuda tecrüben vardir.beni aydinaltirsan sevinirim.

ayricada
Aeg öko-lavamat 71739 update camasir makinesi var.
Makine calisirken düsük ayarda (40,50 ve 60) derecede örnegin 80 dakikalik süreden 30 veya belirli bir zamanda makine duruyor kendiliginden calismiyor.mecbur ayari kisa süreye 15 dakikaya aliyoruz o zaman camasirlari cikarta biliyoruz. Elektonik platinin baglantilarini tekrar legim yaptim ama degisen bir sey olmadi.
cöpden yeni bir platin buldum onunda otomatik saat ayari calismiyor. acaba hat ne olabilir.
saygilarimla
Avusturyadan

Sizleri aratmamak için konu sabitlenmiştir.

Ali abicim çok faydalı oldu teşekkürler

Doğrudur. ve Arçelik ürünlerinde artık Servis kömür değiştiriyor. Servis Kömür gurubunu yedek parça olarak temin edebiliyor. Eskiden kömür sebebiyle motor değişiyordu..

Bu bilgi iyi oldu. Servislerin aklı başına geldi demekki milli servetimizi koruyalım

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben arabamın marş motorunun kömürlerini değiştirmiştim ayrıca dikiş makinasınınknide değiştirmiştim çok kolay

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri