motor hız kontrolü için mikroişlemci program örneği

arkadaşlar tek fazlı asnekron motor sürücü devresi lazım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

merhaba arkadaşlar. ben gazi üniversitesi elektrik bölümünde okuyorum. yardımınıza ihtiyacım var. 16f877 nin an0 (2) bacağına pot-lin bağladım. rb0 (33) bacağına ise birtane led bağladım. amacım bu an0 bacağına bağlanan pot-lin ile ledin yanma ve sönme zamanını ayarlamak. bu projenin ccs c yazılımı gerekiyor. aciliyeti vardır.

merhaba arkadaşlar. ben gazi üniversitesi elektrik bölümünde okuyorum. yardımınıza ihtiyacım var. 16f877 nin an0 (2) bacağına pot-lin bağladım. rb0 (33) bacağına ise birtane led bağladım. amacım bu an0 bacağına bağlanan pot-lin ile ledin yanma ve sönme zamanını ayarlamak. bu projenin ccs c yazılımı gerekiyor. aciliyeti vardır.

Bu linki indir incele

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/pwm_-dc-motor-hiz-kontrolu-rar.33269/

Arkadaslar meraba ben de dc motorla ılgılı bır proje arıyorum dc moturun kontrolunu saglayacak,hızını ve yönünü kontrol edecek programı arıyoruz ayrıca program assembly dilinde yazılmıs olacak.pic 7447 kullanılacak ve hız 7 segmentte gosterılecek.yardımcı olursanız cok sevınırım.sımdıden tesekkurler

ysforl arladaşım sen en iyisi birtane konvertör al kurtul

Ne tür bir motor kontrol etmek istiyorsun? D.c. motor mu Step motor mu? Birde kontrol etmek istediğin motorun değerlerini yazabilir misin?

Düzenleme:
Arkadaşım pwm ile Dc motor hız kontrolüne ait döküman ekliyorum umarı

Attığın dosya açılmıyor rica etsem bana tekrar atar misin?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ne tür bir motor kontrol etmek istiyorsun? D.c. motor mu Step motor mu? Birde kontrol etmek istediğin motorun değerlerini yazabilir misin?

Düzenleme:
Arkadaşım pwm ile Dc motor hız kontrolüne ait döküman ekliyorum umarım işine yarar.

kolay gelsin
Bana gönderir misin attığın dosya açılmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri