Motor gücünü nasıl arttırabilirim?

Selamlar,
Cevaplar için teşekkürler. Uygun fiyatlı yüksek torklu bir servo motor aldım. Sonra söküp servo özelliğini söküp normal motora dönüştürdüm. İşimi gördü:)

Bu işlemi biraz açarmısınız ?

Servomotorun nesini söktünüzde normal motor oldu. Doğrudan dc voltaj mı yada ac voltajmı veriyorsunuz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bunu nasıl yaptınız? Yani servo özelliğini !! sökmeyi?

Selamlar, youtube'da videoları var oradan daha detaylı izleyebilirsiniz. Temel olarak şöyle:
Servo motorun alt ve üst korumasını çıkarıyorsunuz. Sonra çarklarını da dikkatlice çıkarıp içindeki reosta (yada potansiyometre)yi çıkarıyorsunuz (bağlı olduğu devre kartıyla birlikte). Sadece motora gelen iki kablo kalıyor sistemin içinde yani. Bir de çarklardan en büyüğü üzerinde fazla dönmeyi engelleyen bir çıkıntı oluyor. o çıkıntıyı videolarda keserek almışlar ama bende çarktan ayrı bir yapıdaydı, penseyle çekince geldi. Dikkatlice dişlileri geri takıyoruz ve kapakları kapatıyoruz.

Sonuş olarak geriye motor ve dişliler kalmış oluyor sistemin içinde. Bir de sinyal kablosu boşta kalmış oluyor.
Bu işlemi biraz açarmısınız ?

Servomotorun nesini söktünüzde normal motor oldu. Doğrudan dc voltaj mı yada ac voltajmı veriyorsunuz?
Selam, yukarıda yazdım. DC motor oluyor.

Söktüğünüz sadece Encoder olmasın?
Hocam içinde ne varsa söküyorsun:) Normalde servo motorun konum bilgisini tespit edip geri dönen bir reosta var. O da dönüşü engelleyen ve bizim için gereksiz bir parça. Onu da sökmüş oluyoruz.

Bende MG995 vardı. Tam bunun için izlediğim videoyu bulamadım ama burada bir örnek var mesela:

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri