Motor Etiketinden Yıldız veya Üçgen Bağlantıya Karar Verme

Merhaba herkese,

Sorum şu: Asenkron motorun bağlantısına karar verirken etiketindeki Δ/ λ değerlerinden nasıl bir yorum yapıyoruz?
İlgili diğer konulara baktım ancak kimse tam anlamıyla açıklayamamış. Detaylı bir açıklama yapabilecek varsa çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba herkese,

Sorum şu: Asenkron motorun bağlantısına karar verirken etiketindeki Δ/ λ değerlerinden nasıl bir yorum yapıyoruz?
İlgili diğer konulara baktım ancak kimse tam anlamıyla açıklayamamış. Detaylı bir açıklama yapabilecek varsa çok memnun olurum. İyi çalışmalar dilerim..

Hangisinin karşısında 380 yada 400 yazıyor sa çalışma rejimi odur.

220/380 yildiz. 380/660 üçgen

Anladım. Yani Δ/ λ 380/220 ve Δ/ λ 220/380 olan iki ayrı motorda çalışma rejimleri birincisi için üçgen ve ikincisi için yıldız. Peki 220 yazan bağlantılar ne anlama gelmektedir? Cevabınız için teşekkürler bu arada.

Anladım. Yani Δ/ λ 380/220 ve Δ/ λ 220/380 olan iki ayrı motorda çalışma rejimleri birincisi için üçgen ve ikincisi için yıldız. Peki 220 yazan bağlantılar ne anlama gelmektedir? Cevabınız için teşekkürler bu arada.

Hayır herhalde yazım hatası yaptınız 380/660 yazan motor üçgen 220/380 yazan motor yıldızdır.Buradaki 220 üçgen bağlandığında empedansin 220 volta uygun olduğunu yani 380/1.73 =220
Diğeri ise (660) empedansın 660 volta uygun olduğunu anlatır.Tamamen bağlantı ile alakalı bir durum.Detayli öğrenmek isterseniz yıldız üçgen bağlantıları inceleyiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri