Motor Devir Kontrol Cihazı ,Nereden Temin Edilir

Önce, bir anlaşalım. Siz, 85 deviri nerde görmek istiyorsunuz. Motor milindemi, taştadamı. KOntrıksıyonuz, aktarma ölçü hesaplarınız nedir. Motor milinde 85 deviri, redüktör kullanmadan göremezsın, göremezsin derken, belki belki 900 devir motor kullanırsan belki.
Mumkunse, motor, motor üzerınde kasnak, karşı tarafdakı kasnak çaplarını çizerek belirtirsen daha iyi anlaşırız ..

Bendeki çalışma çok profesyonel değil daha çok hobi amaçlı ,ama yine de mesai harcanması gereken ,emek isteyen bir çalışma maliyeti düşük tutarak birşeylere ulaşmaya çalışıyorum,redüktörlü düzenekteki sıkıntı şu ki motora startı verip bileme devriniz uygun olmaz ise o redüktör çöp oluyor o yüzden kırk kere ölçüp bir kere biçme yolunu denemeye çalışıyorum,ama sizin öneriniz olan motor devrine göre bir yazılım yapanı (sürücü için) bana daha mantıklı geliyor,teşekkür ederim
Motor devrıne göre yazılım yoktur. Standart bir çok fonksıyonu içinde barındıran sürücüler mevcuttur, aldıgınız sürücüye derdinizi anlatabildinimi o sizin için kahve bile pişirir..

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
@zeybek usta, planya bıçaklarını bileyen sulu bir düzenek ise düşük devir olmaz,

@zeybek usta, planya bıçaklarını bileyen sulu bir düzenek ise düşük devir olmaz,
Sayın hocam, tahmin edıyorum aynı kusagın cocuklarıyız. Ben küçükken, sırtında , bileme tezgahı gezdıren, " bileyici geldiii" diye bagıran bilemeciler vardı. Ve , ben, sorduklarında, blieyici olacagım derdım... O çark ayakla döndürülürdü. Ayakla kaç devir yapabiliyorsa,
Asaf arkadaşımız, bir kerede tüm isteklerini anlatsa, kısa yoldan derman oluruz belki..
Kendisi 85 devir diyor ama bu nerde olacak, onu demiyor..
Aklımca bir hesap yapayım, Bileme taşının mili 85 devir dönsün. Taş, 50 cm çapında ise, 50 X 3.14= 157 cm çevre..
157 X 85 =13.345 mt/dkk hız yapar. Bu, arkadaşın işini görecekmi o karar versin. Taş, yeterli hızda dönmezse, bıçak, taşı yer, diye biliyorum..

Son düzenleme:
ah be @zeybek ustam bizim zamanların çocukluğu bir başkaydı, hayallerimiz bile farklıydı. ben matematikçi olmayı hayal etmiştim. kader işte ekmek parası için ailem için feda eden ben oldum. neyse dediğim gibi biz çırakken planya bıçaklarını sabah başlardı öğlene anca bitirirdi, şimdi bunlar geçmişte kaldı. nerdeyse her şey otomasyon, eli keser tutan marangoz bile kalmadı artık.

Önce, bir anlaşalım. Siz, 85 deviri nerde görmek istiyorsunuz. Motor milindemi, taştadamı. KOntrıksıyonuz, aktarma ölçü hesaplarınız nedir. Motor milinde 85 deviri, redüktör kullanmadan göremezsın, göremezsin derken, belki belki 900 devir motor kullanırsan belki.
Mumkunse, motor, motor üzerınde kasnak, karşı tarafdakı kasnak çaplarını çizerek belirtirsen daha iyi anlaşırız ..
Sn.Zeybek bu deviri taşta görmeyi umut ediyorum,buradaki benim hedefim bıçaklarımı biler iken kuru halde olup da ağızlarıının yanmaması bu arada bu bir ticari durum değil evdeki mutfak bıçaklarından bahsediyorum ya da kasapların kullandığı et bıçakları geçen hafta konuyu bahsettiğim bir bobinajcı ustası bana ,abi benim elimde 0.75 Kw bir motor var trifaze bir motor bu sen bu motora bir sürücü al bu dedi aldığın sürcü ile hem trifaze motoru monofaze hale getirelim yani ev elektriği 220 yapalım hem de motor sıfır devirden taa kendi orjinal devrine kadar çıksın dedi çok basit hallederiz dedi ama araştırdıkça ustamızın dediği kadar kolay olmadığını anladım ve profosyonel destek alırım diye buradaki platforma yazmaya karar verdim,belki de usta elindeki motoru satmak istedi bilemiyorum,ama bu forum grubuna iyi ki durumu yazmışım diyorum sizin gibi değerli arkadaşlar,üstatlar yorum yapıyor ve ben her gün yeni birşeyler öğreniyorum

Bahsettiğin motor, kaç devir ??

Sn.Paskomya hakkınızı helal ediniz,ben kendimi yanlış anlattım,bileme yapacağım bıçaklar ev mutfak bıçağı bu kurban bayramında poşetlere koyup bileyciye götürdüğümüz bıçaklar,ben emekliyim uzun yıllar denizcilik yaptım yurt dışı değil,denizci deyince herkes haklı olarak uzak yol yurtdışı gibi düşünüyor,Haliç ,Camialtı eski İstinye ve Pendik Tersanesinde Romörkörlerde çalıştım son dönem boğaz hattından emekli oldum,bıçak bileme işine merak sardım bu balta olur, pala olur, orak olur,çakı olur bunun gibi ticari bir yönü yok yani meselenin,çok teşekkür ederim
Bahsettiğin motor, kaç devir ??
Abi zannedersem 1800'lü bir devir,yarın öğrenirim onu,sizi de meşgul ettim kusura bakmayın

Matkap tetiğini sorun sordurun aşağıdakilerden sizin motor gücüne uygunu var mı? 0,75kW 750w demek bu durumda neden satmak isteyen 3 faz diyor anlamadım. Bunun monofaz olarak bulunması pekala mümkün.

Hatta yine matkaptan örnek vereyim elinizde matkap varsa zaten devir / hız düşürmek istediğinizden 500w orta düzey güçtekiler bile işinizi görecektir. Ustalarım iyi konuya değindi, siz bu devri nasıl ölçeceksiniz doğru hızda olduğunu? Yoksa değil bu satılan motor gücü olsun 4 - 5kW gücü için dahi dimmer - hız kontrol piyasada satılmaktadır. Uzun kullanımlarda motoru harici soğutmanız gerekebilir 80 - 90 devir/dk ile kendi fanı soğutmaya yetmeyecektir unutmayınız.

https://www.google.com/search?q=750...hUKEwjSh7_Vu-3vAhVHO-wKHQJ7Ae4Q4dUDCAs&uact=5

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri