Motor dönüş yönünün değiştirmek için;

syx88

Üye
merhaba arkadaşlar

Elektirik konusundan fazla anlamadığım için sizlere başvurmayı uygun gördüm. Bana akımı tersine çeviricek bi parça lazım. özetlemek gerekirse; motora akımı verdiğimizde sağa tekrar verdiğimizde sola dönücek. Motor 3-6 v.

yardımlarınızı bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kullammak istediğiniz motor nasıl bir şey doğru akım motoru diye düşünüyorum eğer böyleyse uçların yerini değiştirmeniz size yetecek sizin yapabileceğiniz en kolay yöntem 2 adet röle kullanarak ileri geri devresi yapacaksınız.

Bu motoru tam olarak nerede ve nasıl kullanacağını ve moturun özelliklerini tam olarak yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz..

elimde 3v motoru olan sese duyarlı bi devre war. motoru anahtar olarak kullanıp odamın ışığını kontrol etmeye çalışıyorum. ne tür röle kullanmam gerekir nerden bulabilirim...???

Yardımlarınız için teşekkürler

konuyla alakalı değil ama ac 3 fazlı motorlarda motorun dönüş yönünü değiştirmek için R S T fazlarından herhangi bi 2 sinin yerini değiştiriyoruz dimi..

elimde 3v motoru olan sese duyarlı bi devre war. motoru anahtar olarak kullanıp odamın ışığını kontrol etmeye çalışıyorum. ne tür röle kullanmam gerekir nerden bulabilirim...???

O motoru kullanmak yerine çıkma otomobil parçası satan yerlerden kilit motoru alıp kullanabilirsin.

enversör şalter kullanman gerekiyor kardeşim bi frezede kullandım istenince sağa istenince sola motor trifazede kolay gelsin

Son düzenleme:

Motoru neden anahtar olarak kullanıyorsun buna gerek yokki.. Yani bi mekanik harekete gerek yok. Motoru çalıştıran voltajı bir devre ile triyak ı tetikleyen voltaj olarak kullanırsan hem zahmetsiz hem hareketsiz hem uğraşsız hemde uzun ömürlü, sesle ışık kontrol devresi yapabilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri