Motor 5000 devir

Selamun aleykum arkadaslar
Asekron motorlarda vs 4 kw 5000 devir olan bir motor varmi acaba, bulabildigim motorlar 1500 ve 3000 devir arasinda çalışiyor, kayiş kasnak işine girmeden boyle bir motor varmıdır, yurtdışı sitelerde buluyorum, ama türkiyedemi yok acaba yardımlarınız için şimdiden tesekkurler ..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Türkiye şartları 380 volt 50 hz olduğuna göre motor 3000 deviri geçemez.
Hız kontrol ile olabilir belki ama o konuları tam bilmiyorum.

Selamun aleykum arkadaslar
Asekron motorlarda vs 4 kw 5000 devir olan bir motor varmi acaba, bulabildigim motorlar 1500 ve 3000 devir arasinda çalışiyor, kayiş kasnak işine girmeden boyle bir motor varmıdır, yurtdışı sitelerde buluyorum, ama türkiyedemi yok acaba yardımlarınız için şimdiden tesekkurler ..
İbrahim gür Merhabalar;
Arel marka spindle motorları 18000 devre kadar var ancak Peugeot98 arkadaşın dediği gibi sürücü ile sürmeniz gerek eğer özel bir motor ise EMF firmasına bir danışın özel tasarım motor yapıyorlar diye biliyorum.
Kolay Gelsin

Cevao veren herkese teşekkürler
Spindle motoru bende düşündüm fakat motor hakkinda fazla bilgim yok
Bu motorlarin normal ac motora göre elektrik harcamasi nasil acaba fazlami harcar azmı bilemiyorum .
spimdle motor ihtiyacim olan hiz ve abatlari gayet güzel

Cevao veren herkese teşekkürler
Spindle motoru bende düşündüm fakat motor hakkinda fazla bilgim yok
Bu motorlarin normal ac motora göre elektrik harcamasi nasil acaba fazlami harcar azmı bilemiyorum .
spimdle motor ihtiyacim olan hiz ve abatlari gayet güzel
İbragim Gür Merhaba;
4kw normal ac motor da spiindle motorda 4kw güç harcar kw aynı olduğu sürece güç tüketimi aynı kalır fakat siz spindle motoru sürücü ile sürdüğünüz için sürücünün tüketimini de katarsanız tam yüklenme durumunda tüketiminiz bir miktar artar,spindle motorla oldukça yaygın olarak kullanılıyor piyasa da çok rahat bulunuyor yüksek hızlar için ideal bir çözüm gibi duruyor.

Kolay Gelsin

İbragim Gür Merhaba;
4kw normal ac motor da spiindle motorda 4kw güç harcar kw aynı olduğu sürece güç tüketimi aynı kalır fakat siz spindle motoru sürücü ile sürdüğünüz için sürücünün tüketimini de katarsanız tam yüklenme durumunda tüketiminiz bir miktar artar,spindle motorla oldukça yaygın olarak kullanılıyor piyasa da çok rahat bulunuyor yüksek hızlar için ideal bir çözüm gibi duruyor.

Kolay Gelsin
Peki şöyle sorayim spindle motor 18000 devirde çalişiyor ben bunu max 5500 devirde kullanicam kullanacagim testere max 6000 devirde kullanin yaziyor sürücü ile 5500 devire düşurdum diyelim güç kaybi olacakmi peki. Diger makinamizda freze bölumunde 2 adet spindle var 18000 devirde çalışiyor ve ses olarak baya yüksek çikıyor

Ayrica buna daire testere takilacak

Peki şöyle sorayim spindle motor 18000 devirde çalişiyor ben bunu max 5500 devirde kullanicam kullanacagim testere max 6000 devirde kullanin yaziyor sürücü ile 5500 devire düşurdum diyelim güç kaybi olacakmi peki. Diger makinamizda freze bölumunde 2 adet spindle var 18000 devirde çalışiyor ve ses olarak baya yüksek çikıyor
Ben daha yüksek hız ihtiyacınız olabilir diye 18000 devir motor mevcut dedim,eğer maximum 6000 devirde çalışacaksanız AREL ve HERTZ firmalarının 6000 devir spindle motorları direk bu motorlarla çalışabilirsiniz,daha yüksek devirli motor almanıza gerek kalmayabilir,HERTZ spindle testere uygulamasında kulanılmış sitesinde resmi var.

Kolay Gelsin

Ben daha yüksek hız ihtiyacınız olabilir diye 18000 devir motor mevcut dedim,eğer maximum 6000 devirde çalışacaksanız AREL ve HERTZ firmalarının 6000 devir spindle motorları direk bu motorlarla çalışabilirsiniz,daha yüksek devirli motor almanıza gerek kalmayabilir,HERTZ spindle testere uygulamasında kulanılmış sitesinde resmi var.

Kolay Gelsin
6000 devir li varsa daha iyi tabiki bi bakayım teşekkürler

6000 devir spindle motorlar çok pahalı 6 ila 8000 tl arası istiyolar o is yatar kasnak işine devam sanırim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri