Motor çalıştırma sorunu (nasıl çalıştırırım)

hacking67

Üye
tahminimce step motor ama nasıl çalıştırılır? kaç volt ile çalışır ne kadar güç ister bilemiyorum. kabloları ben lehimledim orjinal değildir. motor hurdacıdan aldım yani nereden çıktığını bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben multimetre ile (diyot kontrol modunda) hangi kabloların birbirine bağlı konusunda deneme yaptım siyah kablo hiç biriyle bağlı değil

Evat siyah bağlı değil *pcb kırık, yol hiç bir yere gitmiyr* ama gri kablo da aynı gözüküyo 1. resimde, onda nasıl bağlantı gördün? Her ne ise, pcb sökmeden motordan çıkan uçları görebiliyorsan ona göre arama yapalım bunlar 4,6 lı olabiliyor. Bu arada nasıl nerde kullanacaksın?

Evat siyah bağlı değil *pcb kırık, yol hiç bir yere gitmiyr* ama gri kablo da aynı gözüküyo 1. resimde, onda nasıl bağlantı gördün? Her ne ise, pcb sökmeden motordan çıkan uçları görebiliyorsan ona göre arama yapalım bunlar 4,6 lı olabiliyor. Bu arada nasıl nerde kullanacaksın?
aslında ben normal olarak kullanabilme ümidi içindeydim olmazsa dinamo olarak kullanmayı düşünüyordum

4 bobinli step motor bu motoru eğer surucun varsa değerlendır yalnız okadar guçlu motor değil oto teyplerındekı motor bundan guçludur en ıyısı bunu bisikletın varsa dinamo olarak kullan çıkışınada power led ıle bır far yap gece rahat rahat gezersın:) kolay gelsın

uçlarına baktım sarıyla kırmızı bobinlerın ortak ucu diğer uçlar canlı uç ama bağlantı kopuk gıbı gorunuyor

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri