Mosfet seçimi

24v luk motora hangileri takılabilir en iyi verim alabilmek için
irf1404 veya irf1405

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bahsettiğiniz parça mosfet değil bir tür şotki diyoduymuş. Dataşetine bakmaya çalıştım ama Çince:

https://datasheetspdf.com/parts/FHP20100.pdf?id=938682

100Volt ve çeşitli Amper değerlerinden bahsetmiş(çince olduğundan anlaşılmıyor). Aynı değerlerde uç bacaklı ve TO-220 Kılıfında bir şotki diyodu bulmalısınız. Ayrıca o kondansatör de şişmiş. Aynısından bulup değiştirmelisiniz. Erimiş lehimler orada burada kısadevre olmamalı onlara da dikkat edin.

Bahsettiğiniz parça mosfet değil bir tür şotki diyoduymuş. Dataşetine bakmaya çalıştım ama Çince:

https://datasheetspdf.com/parts/FHP20100.pdf?id=938682

100Volt ve çeşitli Amper değerlerinden bahsetmiş(çince olduğundan anlaşılmıyor). Aynı değerlerde uç bacaklı ve TO-220 Kılıfında bir şotki diyodu bulmalısınız. Ayrıca o kondansatör de şişmiş. Aynısından bulup değiştirmelisiniz. Erimiş lehimler orada burada kısadevre olmamalı onlara da dikkat edin.
Beyini ikinci el almıştım değişmiş olabilir

Diyot yerine mosfet taksam sıkıntı çıkarmı

Parça orjinal olmayabilir
Şimdi gördüm mesajınızı değiştirmişsiniz. İkinci el aldıysanız ve değişmiş olabilirse, o zaman ne olduğu şansa kalır... Bir de önemli birşey var. Ben konuya yanıt verirken önceki mesajları görmemişim sanırım, daha yeni görüyorum. Dolayısıyla mosfet olabilitesi de var orjinal parçanın.

RU6888R bunun aynısı olur büyük ihtimal
çünkü genellikle yan yana olanlar aynı değerde oluyor.
https://karakoyelektronik.com/trans...MI0omT3YKQ5wIVVJ3VCh1yVQYjEAYYASABEgJMWvD_BwE
yanan parça o cihaza ait bir parça değil zaten.
Patlama şeklinden belli oluyor.
Bir mosfet o şekilde patlamaz.
yani üzerindeki patlamış olan her ne ise bilmiyorum ama bir mosfet olmadığı kesindir.
24v luk motora hangileri takılabilir en iyi verim alabilmek için
Karta kullanılan malzeme ne ise onu kullanacaksın bunun üzerine çıkmak istersen eğer kartı komple baştan dizayn etmen gerekir.
Öyle bir kaç parça değiştirerek verim artışı olmaz.

Son düzenleme:
Yanan soket şotki diyot olsa ben oraya mosfet taktığımda nasıl bir sıkıntı çıkar mesela motor yanarmı?

Yanan soket şotki diyot olsa ben oraya mosfet taktığımda nasıl bir sıkıntı çıkar mesela motor yanarmı?
Arkadaş ne olduğunu bir türlü anlamadık ki.
Ne cevap yazsak boştur.
mosfet taksan motora gelinceye kadar başka yerler yanar.
motor en son mesele
motor çok değerli ise
Motor bağlantısını yapma
kartın çalışıp çalışmadığını zaten ölçü aletiyle anlarsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri