Monoray vinç yardım lütfen

6 hareketli vinçde vinç sağa sola giderken ileri geri çalışmasını nasıl engellerim bu işlemi tam tersi içinde yapmam gerekli yani ileri geri giderken sağa sola gitmesinide engellemem gerek yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
6 hareketli vinçde vinç sağa sola giderken ileri geri çalışmasını nasıl engellerim bu işlemi tam tersi içinde yapmam gerekli yani ileri geri giderken sağa sola gitmesinide engellemem gerek yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar..

vinç uzaktan kumandamılı yoksa kablolu butonlu kumadalımı ??

Sağ ve sol kontaktor lerinin NC lerini ileri ve geri nin bobin uçlarından geçirirseniz olur

Kablosuz uzaktan kumandası var vincin

Son düzenleme:
Çalışmasını istemediğin kontaktörün bobinine giden hattı çalıştırdığın kontaktörün normalde kapalı yardımcı kontağından geçirsen bir kontaktör çalışırken diğerleri çalışmaz
istersen kumanda devresini çizim.

butonların açık kontakların yanına ilave kapalı kontak takıp kumanda yı kapalı kontaktan geçirirsende olur .

Anladım kontaktörün bobini derken a1inden bahsediyosun şimdi oldu teşekkür ederim ben bi denim size dönüş yapıcam. Ahnur bey fazla zamanını almicaksa çizerseniz sevinirim

Anladım kontaktörün bobini derken a1inden bahsediyosun şimdi oldu teşekkür ederim ben bi denim size dönüş yapıca

çok çömez daha bence kontaktör de enversör olduğu için 4 kumanda kablosunuda kontaktörlerin kapalı kontağından geçirmesi lazım bence a1 diye soran biri çok acemi a2 olmaz mı ??

Oda olur haklısın ama ilk defa bi vinçle uğraşıyorum bu konuda acemi olmasam zaten böyle bi konu açmazdım

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri