Monofaze motor hız ayarı

Öncelikle herkese merhabalar..
Çizimini kendi yapmış olduğum dimmer devresiyle monofaze motor sürmek istiyorum..
Elektronik karttan gelen sinyale göre 2 farklı hızda çalışacak. Bunun için motor önerinizi istiyorum. Gamak/Volt vs motorlarından daha küçük ve uygun, 0.3 ya da 0.5 kw civarı bir monofaze motora ihtiyacım var. Minimum 700rpm hızında dönmesini istiyorum. Çırpma ve dusuk hizda karıştırma yapacak bir motor. Önerilerinizi alabilir miyim?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
iki kademe çalıştıracaksan dimmer devresi yapmana gerek yok sadece 1 adet seri diyot ile yarı güçte diyodu kısa devre ederek te tam güçte çalıştırabilirsin ama unutma sadece üniversal motorları yanı endüvili seri bağlı motorları kontrol edebilirsin

Karttan pwm sinyali gelecek. O hıza göre çalışmasını istiyorum.

Bu durumda motor dc olmuyor mu olmasi gerekmiyor mu?

Kabaca pwm sinyali tristörü tetikleyecek. Tristör de 220 motoru. Ona göre bir devre tasarladım yani motor yazdığım gibi 220 VAC.

Tamam işte toranaga söylemiş endüvili üniversal denilen motor tipi lazım sana.(örnek süpürge motoru)
Asenkron motora devir ayarını o şekilde yapamazsın

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri