Monofaze ilce çalışan motoru Kumanda edebilme

Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin.
Monofaze ile çalışan 1 motoru 2 farklı sinyalle nasıl çalıştırırız? Yani 1. Sinyal geldiğinde de motor çalışacak 2.farklı sinyal geldiğinde de motor çalışacak veya 2 sinyal aynı anda geldiğinde de motor çalışacak.ama sinyaller farklı yerden geldiği için kısa devre olmayacak! Bunun İçin ne kullanmam gerekli ?2 farklı sinyal ile çalışabilen kontaktör var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İki start butonunu paralel bağlayıp mühürleme yapmanız yeterli. Öyle özel bi devre elemanına ihtiyacınız yok.

Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin.
Monofaze ile çalışan 1 motoru 2 farklı sinyalle nasıl çalıştırırız? Yani 1. Sinyal geldiğinde de motor çalışacak 2.farklı sinyal geldiğinde de motor çalışacak veya 2 sinyal aynı anda geldiğinde de motor çalışacak.ama sinyaller farklı yerden geldiği için kısa devre olmayacak! Bunun İçin ne kullanmam gerekli ?2 farklı sinyal ile çalışabilen kontaktör var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim
Sinyalden kastınız motoru uzaktan kumanda sistemi ile çalıştırmak mıdır?

Sinyalden kastınız motoru uzaktan kumanda sistemi ile çalıştırmak mıdır?

2 adet elektronik vana var. Su vanası.bunlardan herhangi biri devreye girdiğinde veya 2 side devreye girdiğinde motora start vermesi lazım. Normal kontaktör ile sadece 1 i Kuman’da edilebiliyor . Acaba 2 kontaktör ile sorun çözülebilir mi? Sinyaller farklı kontaktör giriş çıkışları aynı ??? Veya daha farklı bişey olabilr mi?

Vana sinyalleri kuru kontak ise paralel bağlanıp kontaktör sürülebilir.

Vana sinyali dijital çıkışla sağlanıyorsa detay vermeniz gerecek?

Kontrol kartından roleye Roleden de vanaya 24 V gidiyor. Motor 220 ile çalışıyor. Paralel bağlantı da kontrol kartının çıkışlarına zarar verir miyiz ?

Vana üzerindeki moturu çalıştıran sinyal kontakla mi tetikleniyor?

Bu sinyalin voltajı nedir?

Motoru çalıştıran kontaktorun bobin voltajını öğrenebilir miyiz?

Abicim şimdi detaya girecek olursak motor daha önceden kontrol kartındaki çıkışla devreye giriyormuş. Kart arızalanınca İptal edip düz bağlamışlar günü kurtarmışlar anlican. Kartı gösterdik tamirine faiş bi fiyat istediler. Farklı bi kontrol kartı var o da elektronik vanayı açıp kapatıyor. Şimdi benim amacım o vanaya giden 24 v veya karttan roleye giden sinyalleri kullanıp bu motoru onlarla birlikte devreye sokmak devreden çıkartmak.elimde kontaktör flan yok Burdaki edindiğim bilgiye göre bi yol çizecem. Ona göre Malzemeleri alacağım benim sorduğum soru aslında çok basit. 1 den fazla farklı yerlerden gelenle. sinyallerle çalışan bi kontaktör var mı ? Veya daha farklı ben bu işin içinden hangi Kumanda aletiyle çıkarım ??

Istediğim verileri tam alamadığım için yardımcı olmakta zorlanıyorum. Iki çizim yaptım fakat telefonumdan gönderemedim. Birazdan bilsayarima geçeceğim ordan gönderdiğimde incelersiniz.

birinci semada kuru kontak sinyal, ikinci semada ise dijital çıkışlı sinyal kullanılmıştır. sinyallerin tek tek veya çift olarak gönderilmesi devrede elektriksel bi soruna neden olmaz.

Ekli dosyalar

• pn77.pdf
    98 KB · Görüntüleme: 32
  • pn88.pdf
    109.6 KB · Görüntüleme: 21

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29