Monofaze beslemeli bir eve asansör koymak için?

ihtiyarlayınca öle oluyor bende gençlere enerji nasıl üretilir nasıl dağıtılır deye anlatmaya uğraşıyorum onlarda kaçıyor çaresiz insanlara ızdırap olamayınca vuruyoruz bricin gözüne

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Pek ilgilendiğim bir konu değil ama affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum; denge ağırlığı kullanarak (en azından asansörün boş ağırlığı kadar) daha düşük güçte motor kullanılamaz mı?

Pek ilgilendiğim bir konu değil ama affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum; denge ağırlığı kullanarak (en azından asansörün boş ağırlığı kadar) daha düşük güçte motor kullanılamaz mı?
Zaten 800 kiloluk 10kw motor yerine değilde daha düşük kiloda örneğin 320 kiloda 2.2 kw motordan bahsettik bizde eger sizi yanlış anlamadiysam.

Zaten 800 kiloluk 10kw motor yerine değilde daha düşük kiloda örneğin 320 kiloda 2.2 kw motordan bahsettik bizde eger sizi yanlış anlamadiysam.
Demek istediğim; 800 kg kapasiteli asansör kabininin boş ağırlığı kadar bir ağırlığı makara düzeniyle asansöre bağlayıp, motorun daha az güçte çalışmasını sağlamak. Yani asansör kabini dengede olacak sadece içindeki yüke göre güç harcanacak...

Demek istediğim; 800 kg kapasiteli asansör kabininin boş ağırlığı kadar bir ağırlığı makara düzeniyle asansöre bağlayıp, motorun daha az güçte çalışmasını sağlamak. Yani asansör kabini dengede olacak sadece içindeki yüke göre güç harcanacak...
Karadeniz usulu yapın. Tepeye makara çelik halat birde anadol pikap lazım tabi. Hesaba kitaba gerek yok

Bir kısmı yanlış yazmışım. Asansör firmasının istediği 8 kw asansör motoru değil, asansör için istediği jeneratör gücüydü. Bu jeneratör sadece asansörü değil, asansörle birlikte evdeki bazı elektrikli techizatları da besleyeceği için 8 kw denmişti.

Asansör 3 kW gücünde buarada.

Bana saçma gelen asansör için illa jeneratör kullanmak zorunlu değil bence. Yeni tip asansörlerde elektrik kesildiği zaman direk kata getirip kapıyı otomatik açan sistemler var.

Bir kısmı yanlış yazmışım. Asansör firmasının istediği 8 kw asansör motoru değil, asansör için istediği jeneratör gücüydü. Bu jeneratör sadece asansörü değil, asansörle birlikte evdeki bazı elektrikli techizatları da besleyeceği için 8 kw denmişti.

Asansör 3 kW gücünde buarada.

Bana saçma gelen asansör için illa jeneratör kullanmak zorunlu değil bence. Yeni tip asansörlerde elektrik kesildiği zaman direk kata getirip kapıyı otomatik açan sistemler var.
Valla ben olsam ilk önce güzel bir özür dilerdim. Burada sayfalarca nasıl olacak kafa patlattık.

Sil baştan ?

2022-06-21 21.38.50.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri