Monofaze ac motor hiz kontrol problemi

Şu an için 48 saattir proses e göre 30-45 Hz arası sağlıklı çalışıyor yedek 3 fazlı motor bulana kadar idare eder inşallah :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şu an için 48 saattir proses e göre 30-45 Hz arası sağlıklı çalışıyor yedek 3 fazlı motor bulana kadar idare eder inşallah :)
Motorda sürücü hariç bir aşırı akım koruması var mı ? Çektiği akımı ve soğuma durumunu da bir kontrol etseniz iyi olur .

Motorda sürücü hariç bir aşırı akım koruması var mı ? Çektiği akımı ve soğuma durumunu da bir kontrol etseniz iyi olur .
Üzerinde eskiden kullanılan kontaktor ve termik röle vardı tek faza cevirdigimiz için besleme fazini termik rölenin kontaklarindan seri dolastirdik surucu In 14.5A Motorda In 6.30A şu anda 4.5-4.9A civarı akım çekiyor idare edeceğini düşünüyorum.

Sürücüden ıkı faz akım cekıleceğinden, bir faz boşda kalacak ve sürücü; motor yanık, bir faz akım cekmıyor diye korumaya gecmesi gerek.
Hocam küçük güçteki sürücülerde akım bilgisi benim gördüğüm kadarıyla hep tek çıkış fazindan okunuyor. Öyle bir hatayla karşılaşmış olsaydık bile parametrelerden disable yapilabiliyor.

Farklı bir deneyim olmuş bence İlk defa duydum motor bilgilerini sürücüye yuklemeniz ve motor tanıtma ile kayıt yapmaniz yardımcı olabilir bnce bir deneyin parametre kodları 99 dan başlıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri