Monofazdan trifaze çevirme

kenan inci

Üye
Selamlar
Şimdiden yeni yılınızı kutlarım. Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. Elektrik konularından hiç anlamam. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Butik bir fırın açma planım var. Kullanacağım 2 makine trifaze elektrik ile çalışıyor.
Elektrikli katlı fırın 12kw
Hamur yoğurma makinesi 2,5 kw
1.sorum şu. Ben şu an kiralık dükkan bakıyorum. Her dükkana trifaze elektrik bağlanabilir mi yada kiralamadan önce bir elektrikçi mi götürmem gerekiyor? Çünkü dükkanı kiralarsam ve elektrik dönüştüremessem boşuna kiralamış olurum.
2.soru Bu 2 makineyi çalıştırabilmem için ortalama herşey dahil kaç lira maliyetim olur. 3 aşağı 5 yukarı maliyet bilirsem ona göre diğer aletlerden maliyet kısacağım veya kısmayacağım. Teşekkür ederim şimdiden.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
ilk sorgu masrafsız .
trifaze sayaçlı ve kaçak akım rölesi olan , işyeri kiralamanız .
ikinci durum kullanacağız ürünlerin watt değerleri ile ilğili , abonelik sözleşme gücü durumu ?

diğer durum yeni talep açılması ( masraf ? )
yakınızdaki elektrikciden bilği almanız .

Selamlar
Şimdiden yeni yılınızı kutlarım. Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın. Elektrik konularından hiç anlamam. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Butik bir fırın açma planım var. Kullanacağım 2 makine trifaze elektrik ile çalışıyor.
1.sorum şu. Ben şu an kiralık dükkan bakıyorum. Her dükkana trifaze elektrik bağlanabilir mi yada kiralamadan önce bir elektrikçi mi götürmem gerekiyor? Çünkü dükkanı kiralarsam ve elektrik dönüştüremessem boşuna kiralamış olurum.
2.soru Bu 2 makineyi çalıştırabilmem için ortalama herşey dahil kaç lira maliyetim olur. 3 aşağı 5 yukarı maliyet bilirsem ona göre diğer aletlerden maliyet kısacağım veya kısmayacağım. Teşekkür ederim şimdiden.
Ek olarak dükkanın bu işle ilgili ruhsat durumunu da araştırın,fırın olarak ruhsat verirler mi ,baca,havalandırma mevcutmu yoksa yapılabilir mi,varsa diğer kat malikleri izin verirmi,itfaiye raporu ile ilgili sıkıntı çıkarmı .Hayırlı olsun,kolay gelsin.

Selamlar
Yeni binalarda özellikle bina girişleri trifaze dir sanayii elektriği almak sorun olmaz ama kiralayacağınız binaya fırın için ruhsat verilir mi?Birde masrafsız bir dükkanı 3-5 lira fazlaya kiralayıp hem tesisat için beklemezsiniz hemde ekstra masrafınız olmaz bence de
Ama yine de monofaze elektrikli yer tuytarsanız yaşadığınız bölge deki elektrik dağıtım şirketine gidip dükkanı kiralamadan durumu anlatmanız hem kullanacağınız makinelerin gücünü bildirip o bölgedeki trafodan elektrik alıp alamayacağınızı sormanız gereklidir dükkan trifaze olsa bile mahalle trafosu yetersizse fırın için güç arttırımı yapmanız gerekecek eğer mahalle trafosu uygun değilse elektrik dağıtım şirketi onay vermeyebilir boşu boşuna masraf etmiş olursunuz

Son düzenleme:
Selamlar
Proje talep bunun yanında monofaze sayacın panosuna trifaze sayaç sığmayabilir besleme kablosu mesafeye göre iş yerine koyacağın pano ile minimum 3-4 bin lira olur diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri