Monitor Gitti İmdaaattt

Arkadaşlar merhaba,
LCD monitörler manyetik alan koruyucu ve de frekans emici düzenekte yapılmaktadır. Görüntü kalitesi ve çönünürlük anlamında görüntü hızı net ve algılanıcı hızdadır. Ayrıca gözlerimiz algılayamayacağı için frekans değerleri de CRT monitörlerden de göz sağlığı içinde daha kullanışlıdır. Yani bir kamera ile çalışan bir CRT monitör ile LCD monitöre bakıldığında farkı zaten anlaşılır. Manyetik alan oluşturan hiç bir elektronik cihazda mıknatısıyet etkisi veren birşeyin yakınlaştırılması ve de tutulması uygun değildir. Örneğin çalışan bir eski model televizyon ekranına bir mıknatıs tutulursa artık orada oluşacak renkler tamemen birbirine karışacağı için bunu sizlere denememeniz için uyarıyorum. Hoparlör ve ses sistemlerini de frekans ve manyetik alan oluşturucu herşeyden bunlara örnek cep telefonlarınızda olacaktır, uzak tutmanızda her zaman fayda vardır. Umarım sözlerimi dikkate alırsınız. Sevgi ve saygılarımla kolay gelsin iyi çalışmalar...

arkadaşlar eski tip crt tüplü monitor ve tv lerde demanyetize olayı için ptc ve demanyetize bobini olur.mıknatıs vb manyetik alanı demanyetize bobini ilk açılışta devreye girer ve düzeltir.ancak ptc arızalı olursa bu renk bozulmaları düzelmez.renkler crt tüplü monitörde bozulursa kapatılıp 15 dk sona açıldığında düzelir.Düzelmezse ptc arızalıdır.lcd ekran monitorde elektron tabancası olmadığı için manyetiktende etkilenmez.

kardeşler ben bizim eski tv yi kurcalarken bi hoparlörü ekranın tam ortasına yaklaştırdım ve bide ne göreyim manyetik alan çizgileri bu keşif pahalıya mal oldu çok tutunca mıknatıslanmadan herhalde
ortası yeşil kaldı neyse deneyden de anlaşılacağı gibi ekrana hoparlör vs manyetik etki bırakan materyaller yaklaştırmamalıymışız( ;D)

ilk günkü gibi tazeligini koruyormu henibıll ;D

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri