Monitörde soluklaşma ve saydam çizgiler

axelfoly

Üye
selam , başlıkta belirttiğim gibi monitörümde son zamanlarda dikey şeffaf çizgiler oluştu bunlar panelde değil gibi ekranın ön kısmındaki saydam plastik yapraklarda sanırım ama emin değilim ve normalde eskiden geniş açıdan renkleri gayet normal görürken şimdi hafif yandan bakılan atm ekranı gibi soluk görüyorum , monitörün modeli sdm-s93 , cevaplar için şimdiden tşk

Ekli dosyalar

• 20221004_003124.jpg
    20221004_003124.jpg
    98.9 KB · Görüntüleme: 33
ekranda çizgilerin oluşmasının 2 nedeni vardır 1 ekran kartı bozuluyordur, ki burada ekranı test etmek için kasadan ayırıp enerji vermek gerekir. yine aynı arıza devam ediyorsa ekranın içindeki lamba- ledlerden başlarda beslemeye veya çipe kadar gider. arızayı dediğim gibi tanımla. ekrana sadece elektrik ver öyle bak.

ekranda çizgilerin oluşmasının 2 nedeni vardır 1 ekran kartı bozuluyordur, ki burada ekranı test etmek için kasadan ayırıp enerji vermek gerekir. yine aynı arıza devam ediyorsa ekranın içindeki lamba- ledlerden başlarda beslemeye veya çipe kadar gider. arızayı dediğim gibi tanımla. ekrana sadece elektrik ver öyle bak.
arıza ekran kartında değil ondan eminim , monitörde saydam çizgiler ekran önündeki saydam plakalarda gibi ve bunlar gün gün arttı ve ekrana yandan bakınca renkleri nötr olarak görüyorum normalde tft lcd bi ekranda geniş açıdan renkleri bozulmadan görülür ki eskiden öyleydi , monitör fazlaca eski ve florasanlı bi model ve çokca kullanıyorum , 2003 üretim sanırım ve hiç tamirde görmemişti

Monitör eski ise ve bu çizgiler gün gün artıyor ise görüntü kartı veya florasanlar ömrünü doldurmaya yaklaşmış olabilir.
Ek olarak VGA kablosunu kontrol edin, farklı bir VGA kablo deneyin.

Monitör eski ise ve bu çizgiler gün gün artıyor ise görüntü kartı veya florasanlar ömrünü doldurmaya yaklaşmış olabilir.
Ek olarak VGA kablosunu kontrol edin, farklı bir VGA kablo deneyin.
florasanlardan olmalı öyleyse çünki tvye bağladığımda hiçbir sorun göremiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri