Monitör Florasanını Çalıştırma ?

ilk devre dandik cep şarjında ki parçalar ile yapılabilir trafo ve transistör ondan alınır dşrençleri alman gerek belki.

güzel insan, florasan lambalar artık tarih oldu, madem siz heveslisiniz, yapması daha kolay bir şeylerle uğraşın. ben kendi payıma florasan ampulle uğraşacağıma led lamba ile uğraşırım dekoratif bir şeyler yapabilirim. sakın sizi küçük gördüğümü düşünmeyin. o gördüğünüz devre filan benim de yapabilecek kapasitem yok. hani bana sen yap desen yapamam. zaten devre okumayı da bilmiyorum.
Teşekkür ederim abi. Bu tarz işlere hevesim çok fazla. Daha yapmak istediğim bir sürü proje var. Harddisklerden zımpara makinesi yaptım. Şohben havalandırma motorundan da ya taşlama ya da yatay testere felan yapacağım. Şuan paylaştığım projeyi bende aynen dediğin gibi led kullanmaya karar verdim. Biraz araştırdım yüksek gerilim felan diyorlar florasanlar için. Hiç uğraşmaya gerek yok. Elimde aliminyum çubuklu güçlü ledler vardı. Onları incelttim. Biraz zor oldu. Ellerim su toplamış. Bazılarının ara bağlantılar kopmuş sanırım. Çubukların yarısı yanmayan var. Bunları tek tek bölerek yeniden lehimleyeceğim. Bunlar çok daha güzel olacak bence.

IMG_6187.JPG

Teşekkür ederim abi. Bu tarz işlere hevesim çok fazla. Daha yapmak istediğim bir sürü proje var. Harddisklerden zımpara makinesi yaptım. Şohben havalandırma motorundan da ya taşlama ya da yatay testere felan yapacağım. Şuan paylaştığım projeyi bende aynen dediğin gibi led kullanmaya karar verdim. Biraz araştırdım yüksek gerilim felan diyorlar florasanlar için. Hiç uğraşmaya gerek yok. Elimde aliminyum çubuklu güçlü ledler vardı. Onları incelttim. Biraz zor oldu. Ellerim su toplamış. Bazılarının ara bağlantılar kopmuş sanırım. Çubukların yarısı yanmayan var. Bunları tek tek bölerek yeniden lehimleyeceğim. Bunlar çok daha güzel olacak bence.

Ekli dosyayı görüntüle 94144
bazen akıllı olmakta zordur. amerikalıların aptal puma sendromu dedikleri bir şey var. aslında kedigillerin hepsinde vardır ya neyse. puma avını gördüğü zaman harcayacağı/kaybedeceği enerjiyi hesaplar ve kazanacağı enerjiyi hesaplar yani karnım doyar da yeni bir ava kadar beni idare eder mi? eğer av küçükse peşinden koşmaz. elim havya tutar, takım tutar her meraklı gibi. ben motorlarla uğraşıyorum benim de ilgi alanım o. ama bu güne kadar sürücü yapmayı hiç denemedim, hep satın aldım. geçenlerde bir proje için izlediğim videoyu üst üste 5 kere daha izledim ve nerede hata yaptığımı buldum. bak ben akıllı adamım. bazen akıllı olmakta yetmiyor bilmediğin her şey zor geliyor. o yüzden yapabildiklerimi yapıyorum. yapamadıklarım kalsın. yani yapanlardan satın alırım (hazırını). bu beni az amatör yapmaz, akıllı amatör yapar. sen de uğraşırken kendi yeteneklerini sen biliyorsun, ben kendime sınırlar koydum, sen de koy. ama hayal etmekten, bozmaktan, en başa dönmekten asla vazgeçme.

@confickerbelasi ustam, bak orada köprü diyotlar varya. ben onu daha bir türlü beceremedim, her seferinde birini ters taktım. baktım beceremiyorum ama lazım, hazırını alıp kullanıyorum. beceriksizliğimin tavanıdır köprü diyot. bazen ben bile kendime soruyorum nasıl kart tamir ettiğimi.

o kadar kusur kadı kızında da olur köprü diyot devresi yapınca direkt 220v ac vermemek gerek patlıyor birde elektrolitik kondansatör olmaz bu devrede elektrikçi kardeşim uyarmama rağmen yaptı patlattı.

Son düzenleme:
Bozulan diz üstü bilgisayarımdan şu parçayı çıkarttım. Ekranın ışıklarını yakan parça. Tek florasanı bunda deneyeyim diyorum ama 12v mı vereceğiz onu bilemedim :))

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    712.7 KB · Görüntüleme: 12
  • image.jpg
    image.jpg
    740.8 KB · Görüntüleme: 12
o açıkta çalışmıyor 5v o...

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar