Monitör arızası

Efiliates

Üye
Merhabalar
Monitörümde meydana gelen bir arıza üzerine fikrinizi almak istiyorum. Bazı arkadaşlar hiç tamirciye götürme değmez dediler ama ben bir de işi bilenlere sorayım diyorum. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi monitörün alt kısmındaki pikseller herhangi bir şekilde çalışmıyorlar. Yani monitöre gelen görüntü ile alakalı olmadığını düşünüyorum çünkü daha açılırken alt kısım açık renkli gözüküyor ve monitörün ayarlar menüsünü açtığımda da yine o kısma gelen yerler gözükmüyor. Sizce sorun ne olabilir ? Ne tavsiye edersiniz ? Teşekkürler
55474

55473

Tahminim iki durum olabilir.

Biri lcd ye giden fleks kablolarda kopma yada ikincisi tft tarama ( bu vakada satır tarayan ) transistörlerde arıza olabilir.

Bu durum monitöre biraz kaba kuvvet uyguladığınızda değişme oluyormu ? Monitörü sağdan sondan tutup hafif kuvvet uygulayarak eğer gibi yapın bakalım değişme olacakmı?

Geçmiş olsun.

Tahminim iki durum olabilir.

Biri lcd ye giden fleks kablolarda kopma yada ikincisi tft tarama ( bu vakada satır tarayan ) transistörlerde arıza olabilir.

Bu durum monitöre biraz kaba kuvvet uyguladığınızda değişme oluyormu ? Monitörü sağdan sondan tutup hafif kuvvet uygulayarak eğer gibi yapın bakalım değişme olacakmı?

Geçmiş olsun.
Öncelikle cevap için teşekkürler
Epey bi kaba kuvvet uyguladım ama değişiklik olmadı :)
Bahsettiğiniz transistör arızası düzeltilebilecek bir şey mi ?

Öncelikle cevap için teşekkürler
Epey bi kaba kuvvet uyguladım ama değişiklik olmadı :)
Bahsettiğiniz transistör arızası düzeltilebilecek bir şey mi ?

Malesef bu transistörler lcd nin içindedir. satır sütunları kontrol eder. Yinede monitörün içini açıp fleks ve öncesine iyi bakmak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri