Moeller ps3 PLC

Merhaba değerli forum üyeleri 98 yılında programlanmış ve rafa kaldırılmış olan Kireç Fabrikasının dozajlama ünitesine ait PLC bulunmakta ve ben bu PLC'yi eğitim amaçlı kullanmak istiyorum, Yalnız bilmediğim bikaç sorunun cevabını bulurum diye sormak istiyorum şuanda Piyasada "Moeller PLC PS3 " serisi kullanılmakta mı? yada "moeller" adınımı değiştirdi PLC markası olarak?? aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler,kolay gelsin!

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
moeller plc ile bence zaman kaybetme , bu plc yi ogrensen de piyasada cok kullanılmadıgı icin
bu tecrube senin isine fazla yaramaz
siemens , omron , telemecanique veya delta ile calisman sana daha faydali olacaktir

Moeller bi Alman markası ve bende eski tezgah ve makinaların arızalarında sıkça rastlıyorum fakat elde baglanacak bi aparat olmadıgın genelde yapabileceğimiz pek bişey olmuyor.bilgi verebilecek birileri olursa güzel olur aslında...
saygılar...

PC haberleşme aparatı pek yakında elime ulaşacak zaten, sn electroniceng hocam zaten ben tek PLC üzerine yoğunlaşmadım şuanda Siemens S7200 serisi-Scneider Twido ve Moeller Üzerinde duruyorum ama sadece elimde moeller gibi bi plc varkende imkanları geri tepmek istemiyorum yine içini açıp kurcalayasım var işte;) :D

moeller ps3 serisi plc ler hala kullanılıyor.Siemens s5 ler kullanılıyorsa moeller ps3 ler niye kullanılmasın bu serinin pc bağlantı kablosu özelmi?Bağlantı programını hangi versiyon gerçekten öğrenmek isterim.

Hocam evet bu haberleşme kablosu özel Rs 485 ucu bulunmamakta ama elde yapmak gerekli gerekli rs 232 diğer ucuna ait pin bilgileri vardı, Şuanda işyerindeyim ps3'e ait elimde devre şeması bulunuyordu kablo ayak bağlantıları adı altında eğer arşive bakıp bulabilirsem sizleri aydınlatırım arkadaşlar (Yalnız evdeki 400watt power suply bozuk voltajları dengeli değil) Bilgisayarımı yaptığımda en yakın sürede aydınlatırın.. Kolay gelsin

Sorunun çözümü bende , sana dönüş yapacağım arkadaşım ... Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri