Moeller DF5 sürücü ile yaşadığım problem ?

Herkese selamun aleyküm hayırlı akşamlar. Hayırlı iftar ve pazarlar diliyorum.

Değerli ustalarım moeller df5-322 serisi bir sürücü sistemde bağlı idi fakat üzerindeki tuş takımından start stop verilmiş ve frekansı da sabit olarak 28 hz olarak belirlenmiş vaziyette çalışıyordu.

Bizden bu sürücüye bir anahtar ve potansiyometre takarak dışarıdan kontrol etme gereği duydukları için dışarıya anahtar ve pot takmamızı istediler.

Anahtarı taktım F01 adresindeki Frequency setpoint value değerini 0 Hz olarak ayarladım.
F02 adresindeki Acceleration time 1 değerini 1 sn olarak ayarladım.
F03 adresindeki Deceleration time 1 değerini 3 sn olarak ayarladım.
A02 adresindeki start tipi seçme durumunu da 02 olarak ayarladım.

Cihaz çalışmadı Sonra F01 adresindeki değeri 50 yaptım cihaz çalıştı ve start verdiğim zaman rampa değerlerine uygun zaman içinde start stop alarak 50hz sabit hızda çalıştı.

Potansiyometreyi aktif etmem için gerekli olan parametreye baktım ve

A01 adresindeki değeri 01 yaparak Analog girişi aktif ettim lakin cihaz potansiyometreyi hiç bir şekilde tanımadı...
Hadi bari hızı kendi tuş takımından ayarlanır şekilde yapalım dedim A01 adresindeki değeri bu defa 00 yaptım lakin yine tanımadı...

Sizce eksik yaptığım yer neresidir ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Referans seçimi ile ilgili bende başka parametre bulamadım. b84 parametresi 1 yapıp fabrika ayarlarına dönüp tekrar programlaya mı denedin mi? Birde pot uçlarında 5vdc veya 10vdc var mıdır kontrol edersek iyi olur.

Son düzenleme:
O zaman ya nasip diyecen olmuyor bu :)

:D Evet ben de öyle dedim çok lazım ise değiştirin yerine ABB Acs150 takın bari rahat edersiniz dedim de,
Acaba unuttuğum bir yer mi olmuş yoksa ayarların hepisi bu mu orasını kesin olarak çözemedim içimde kaldı :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri