İşlemci FSB hızı 800MHz miş.
Demekki bu işlemciye 400MHz DıRDıR RAM lazım.
Anakartın da destekliyorsa 2 adet 1 GB 400MHz (C-L3 n/sn) RAM bu PC nin ilacıdır.
O işlemci ve FX5400 ile ben bir zamanlar DIRT2 diye bi oyun çevirmiştim.
O yıllarda çipirdek online forumunda takılıyordum. Arkadaşlar oynayamazsın diye iddia etmişler ben kazanmıştım :D

Yaf google amcayı mıncıkladıkça başka şeyler de çıkıyor.
Senin RAM'ler DDR mı eminmisin.
ICH9R chipset te DDR2 kullanılması lazım diye biliyorum.
Yalan yanlış bilgilerle çorba yapmayalım.
Sen tüm teknik detayları mümkün mertebe resimleyip konuya eklesene.
Eğer DDR2 RAM li ise dadından yinmez.
İşlemciyi bile değiştirebilir CORE2 DUO ya da QUAD işlemci kullanabilirsin.
Haliyle bu chipsetli anakartlar da PCI-EXP olması lazım.
Anagartını da iyicene mıncıkla.

Son düzenleme:
Sadece league of legends da 60fps alsam gerisi sorun değil de bununla imkansız gibi. Zaten sse2 desteği gibi gibi şeyler de istiyormuş oyun. Şu an 30-40 fps laptopla alıyorum ama aksiyona girince 5-10 oluyor bazen o sıkıntı.

Sadece league of legends da 60fps alsam gerisi sorun değil de bununla imkansız gibi. Zaten sse2 desteği gibi gibi şeyler de istiyormuş oyun. Şu an 30-40 fps laptopla alıyorum ama aksiyona girince 5-10 oluyor bazen o sıkıntı.
O işlemci ile LOL'da 60FPS hayal olur ecik.
Ekran kartına yüklensen bile DİRECT RENDERİNG özelliğini kullanamadığın sürece 60FPS zor.
Ama anakartın DDR2 li ve ekran kartın PCI-EXP ise sadece RAM ve işlemci ilavesi ile eski oyunlarda cenıfır yapılabilir.

Anladım, bakalım ne yapacağım düşüneyim. Çok teşekkürler tekrar yardımlar için.

Tam üstüne bastın :) tıpkısının aynısı.
Ram:
1edee566d4e2c83086a5d4c461471afe.jpeg

Psu:
images (8).jpeg

Eski kaynaklara erişebiliyorsan "Aidata Neon" diye de geçiyor kasanın adı. Ben araştırdım ama çok eski olduğundan çıkmadı haliyle :)

HAH.
Bu ramden 1 er GB iki modül al.
PSU şimdiki çoğu akran PSU lara göre daha iyi sayılır.

HAH.
Bu ramden 1 er GB iki modül al.
PSU şimdiki çoğu akran PSU lara göre daha iyi sayılır.
Belki daha ileriki yıllarda sadece kasayı kullanıp daha iyi sistem toplayabilirim diye düşündüm. Çünkü o ramleri alsam ekran kartı pci-e uyumlu değil. Ram dırdırı desteği az. FSB düşük. Ssd desteği mortingen strasse. Bunun monitörü de yok yaz deftere monitör fiyatları uçuk kaçık. Anakart desen sadece tek çekirdek desteği var. Hyper threading olsa ne olmasa ne :D Overclock yapsan risk + az yükseltsen de o pc illaki yarım saatte açılıp kapanacak. Yani hobi için yapılır edilir de eskiden tat verirdi şimdi maalesef. Başta bu gönderiyi atarken düşündüm ki ghz olarak benden yüksek ht de var üüf. Ama artıları ile eksilerini karşılaştırınca o iş öyle değilmiş. :D Bir umut dolar euro düşerse ben de düşerim pc toplama sitelerine.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri