Modicon TSX Premium ile LXM05 servo sürücü ile can open haberleşme

boskoylu

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Üniversitede yaptığım bir proje dahilinde modicon tsx premium plc ile LXM05 servo driveri can open ile haberleştirmeye çalışıyorum.Öncelikle konfigürasyon için SyCon yazılımını indirdim gerekli paremetreleri ayarladıktan sonra *.co uzantılı dosyayı oluşturdum ve unity-pro yazılımından *.co uzantılı databasei seçtim ancak "cannot load configuration from the database specified error when reading configuration from DBM file" hatası alıyorum daha önce bu hatayla karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Unity'nin Hardware Catalog Maneger içinde senin kullandığın modelin dosyası bulunuyormu?
Yoksa buraya yüklemen lazım.

Unity çalışmıyorken.
start>programlar>schneiderlectric>unitypro>hardware catalog manager bunu çalıştır.
Motion kontrol içinde LXM05 senin kullandığın versiyon varmı? Bunu kontrol et.
Yoksa nereden bulabilirsin diye ya schneider destek hattına sor.
Bana sorarsan anca çarşamba günü cevap verebilirim.

Motion içinde MFBLEX05.eds dosyası bulunuyor zaten sanırım bu dosyadan bahsediyorsunuz.Zaten Sycon da bu eds dosyasının copy eds kısımdan ekliyorum.Daha sonra konfigürasyonu biitirip .co uzantılı dosya elde ediyorum fakat *.co uzantılı dosyayı seçerken Database Managment hatası alıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri