Modicon tsx micro

Arkadaşlar telemecanique modicon tsx micro marka bir plc var.İnput girişlerine küçük buton bağladım.butona bastığımda plcnin ekranında han girişe verdiysem o numara yanıyordu.fakat şimdi yanmıyor.program yazıyorum plcye yüklüyorum pc den çıkış verdiyorum ama genede plc nin ekranında rakamları göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
eğer girişe uyguladığın sinyali farklı güç kaynağından uyguluyorsan plc ile güçkaynağının com uçlarını birleştirmelisin

eğer tsx micro nun ekranın orada bir tuş var ona dokunduysan diğer kanalı göstermeye başlamıştır tusun yanın da bir pals isareti var o tusa kısa süreli bas ve bırak ekran değişecektir o zaman vardiğin inputu görebilirsin

eğer girişe uyguladığın sinyali farklı güç kaynağından uyguluyorsan plc ile güçkaynağının com uçlarını birleştirmelisin

Plc nin kendi üzerinde 24v dc çıkış var oradan besleme yapıyorum(plc 220 v beslemeli) onun haricinde kendi üzerindeki 24vdc beslemeyi iptal edip harici 24vdc uyguladım gene olmadı acaba yanlışlıkla programlama yaparken bi yerimi kapattım yada iptal ettim bilmiyorum.

eğer tsx micro nun ekranın orada bir tuş var ona dokunduysan diğer kanalı göstermeye başlamıştır tusun yanın da bir pals isareti var o tusa kısa süreli bas ve bırak ekran değişecektir o zaman vardiğin inputu görebilirsin

Dediğiniz tuşa basıldığı zaman plcnin üzerinde takılı olan modüllerin çıkış numarları gözüküyo 1sn basarsanız numaralar yanıyor tekrar 1sn basarsanız sönüyor onu biliyorum ama ondan kaynaklanmıyor.

Arkadaşlar başka önerisi olan yokmu acaba acil bilgi almam gerekiyo

Anlaşılan bu konuda bilgi verebilecek kimse yok herkese yardım etti için teşekkürederim.Konuyu modaratör arkaşlar silebilir.

arkadaşlar bende modicon tsx micro plc nin yazılımını arıyorum ayrıca şifresini nasıl kırarız

Arkadaşlar telemecanique modicon tsx micro marka bir plc var.İnput girişlerine küçük buton bağladım.butona bastığımda plcnin ekranında han girişe verdiysem o numara yanıyordu.fakat şimdi yanmıyor.program yazıyorum plcye yüklüyorum pc den çıkış verdiyorum ama genede plc nin ekranında rakamları göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Plc içerindeki uygulama programı silinmiş olabilirmi. ( Kırmızı ERR ledi flaş yapıyormu? )

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri