modicon m340 plc

mcrcy

Üye
herkese mrb.. schneider m340 plc öğrenmeye karar verdim.. bunun için unıty yazılımını indirdim fakat ben bu plc işinde daha yeniyim..plcnin mantıgını cok iyi anladım sadece bu plc yi programlayabilmek için sizce hangi yolları izlemeliyim.. sizde öğrenmek için hangi yollardan gectiniz.. yardımcı olursanız sevinirim.. tesekkur ederim..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kardeşim vaktin varsa otomasyon işi ile uğraşan bir yerde çalış

öncelikle teşekkürler .. ben otomasyon işiyle uğraşan bır yerde calısamam zaten çalısıyorm.. bıde m340 ın turkce dokumanı yok araştırdığım kadarıyla mecbur ıngilizceyle halladecegm gıbı gorunuyo... ama öğrenen İngilizceyle mı ogrenmıs merak edıyorm..

Unity'nin hangi versiyonunu kullanıyorsun? Bunu forumda belirt ve diğer kullanıcılardan küçük program parçası iste.
Bu programı inceleyerek daha hızlı ilerlersin.
İlk olarak kullanacağın PLC'nin slot,güç kaynağı,cpu,ınput,output modüllerini seçip yerleştirirsin.
Giriş ve çıkış adreslerin belirlendikten sonra elementary variables'tan bunları adlandırırsın.
Sonra Mast'te bir Main rutin açarsın fakat bunu hangi dille yazmak istediğini burada seçersin.
Help'ini iyice araştır. Timer, counter, bit, word, doubleword nedir nasıl kullanılır burada anlatılıyor.
Ama sabırlı olman lazım. Sabretmezsen sonuç alamazsın.
İlk olarak bir küçük proje belirle ve onun üzerinde çalış.
Sonra yaptığın projeyi anlat ve yardım iste.

Verdiğiniz tavsiyeler için gerçekten çok teşekkür ederim. O kadar güzel yazmışsınız ki şu an kendimi bu konuda daha güçlü hissettim. Dediğiniz gibi yapacağım :)

unity pro ile uğraşma direk somachine programını kur derim.

evet programlayabilirsiniz yeter ki plclerin kütüphanesi yüklü olsun pc.nizde

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri