Modem adaptörü bypass etme

saban88

Üye
Merhabalar. Elimde 24V 0,5A poe ile beslenen bir modem var. Bu modemi dış bir alanda iot işlemi için kullanacağım.O yüzden beslemesini iş makinasından almak zorundayım.Aşağı yukarı iş makinasından 26-28V arası bir gerilim alıyorum. O yüzden regüle ederek vermek durumundayım. Elimdeki regüle kartarı ile bu işlemi yaptığım zaman modem bir kaç dakika sonra wifi yi kapatıyor. Bende kendi güç kaynağını pypass ederek yaparsam daha doğru olacağını düşünerek adaptörünün trafo çıkışından besleme yaptım.Sonuç olarak modem açıldı fakat wifi yi açmaya kalktığı zaman kendini kapattı. İşin içinden çıkamadım. Bi çözüm önerisi olan var mı?

Merhabalar. Elimde 24V 0,5A poe ile beslenen bir modem var. Bu modemi dış bir alanda iot işlemi için kullanacağım.O yüzden beslemesini iş makinasından almak zorundayım.Aşağı yukarı iş makinasından 26-28V arası bir gerilim alıyorum. O yüzden regüle ederek vermek durumundayım. Elimdeki regüle kartarı ile bu işlemi yaptığım zaman modem bir kaç dakika sonra wifi yi kapatıyor. Bende kendi güç kaynağını pypass ederek yaparsam daha doğru olacağını düşünerek adaptörünün trafo çıkışından besleme yaptım.Sonuç olarak modem açıldı fakat wifi yi açmaya kalktığı zaman kendini kapattı. İşin içinden çıkamadım. Bi çözüm önerisi olan var mı?
Nasıl bir regüle kartı kullandınız acaba.
26-27 volt giriş gerilimini sabit 24 volt çıkış verecek bir devre kullandınız mı mesela lm 2596 gibi.

lm2596 nın ayarlı modülü var elimde.Onu kullandım .Hatta sorun çıkarmaz diyerek direk montaj yaptım ama hayar kırıklığı oldu.

lm2596 nın ayarlı modülü var elimde.Onu kullandım .Hatta sorun çıkarmaz diyerek direk montaj yaptım ama hayar kırıklığı oldu.
Nasıl bir sorun oldu ustam.
Lm 2596 ya 35 volta kadar giriş gerilimi uygulayabiliyoruz.
1.2_32 volt arası çıkış gerilimini ayarlama imkanı var.
3 ampere yakında akım verebiliyor.
Sizin 28 voltu sabit 24 volt olarak çıkış verdiği zaman başka ne sorun var acaba.

modem çok bir akım çekmiyor zaten 130 ma civarında geziyor. lm2596 yı bağladığımda 5 dakika kadar sorunsuz çalışıp sonra wifiyi kapatma problemi var.

Çıkış voltajını ölçüyormusunuz dalgalanma veya voltaj düşmesi esnasında kapatma gibi bir durum söz konusu olabilir mi

Step down regülatör kullanabilirsiniz 3-4 tl birşey üstündeki pottan ayarlanıyor sabit 3 a çıkışlı

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri