modbus ve 16f877 hakkında

hopehard

Üye
selam arkadaşlar ben bu aralar modbus ve picle uğraşıyorum
şu sitedeki Microchip Modbus Slave devresini yaptım
pic basic dilinde programlama var gerekli dosyalaraı var sitede devre 876 ya yazılmış harici eprom falan kullanılmış
neyse bende basic dili az çok biliyorum
bu devreyi 877 ye yazdım eprom kullanmadım sorun yok 1 saniyede 32 registere kadar veri gönderiyor ama benim sorunum şu belli bir registere pic içinde bi veri yazmak istiyorum örneğin analog Adcın 1 deki değişkeni 40001 deki registere yaz gibi ama bunu beceremedim basic bilen arkadaşlardan yardım eden olursa sevinirim.güzel bi proje deltanın dop ekranıyla haberleşebiliyorum.geliştirilebilir şimdiden teşekkürler.

biraz fazla ağır oldu galiba basic dilinden anlayan kimse yok mu yaw

Merhaba hopehard;
Forumda daha önce modbusla ilgili yazılar vardı burlardan inceleme yapabilirsin bu arada basicteki uygulmayı da biz inceleyelim biraz güzel bi konuya değinmişsin.kolaygelsin.

Sn. hopehard;
merak ettiğiniz ve sorunuz hakkında linkten, cihazlardan ve programdan faydalanabilirsiniz.Kolaygelsin.
Teknik Destek - Pic Modbus

Moderatör tarafında düzenlendi:
*********** daha doğru bir adres olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn hopehard yukarıdaki linke bakmadınız herhalde pic ile yazılmış mosbus örneği bulunmaktadır.

evet baktım ama benim baktıgım yazılımın farklı dille yazılımı zaten yapmak istedigim olayı kendını yazın demis

pic basic bilen arkadaşlar yok mu yaw

arkadasım oncelıkle kolay gelsın bende aynen proje uzerınde calısıom modbus regısterlerını yazmanın uzerınde ugrasıom ama bu konuda acıklayıcı dokuman yok gıbı bısıy fonksıyonu vermısler sadece denemeye devam ama verdıgım slave adreste 485 uzerınden onlıne olmakla ugrasıom hala
kolay gelsın

hopehard Hocam Merhabalar Buradaki Sorunun Cevabını Bulabildin mi.
Ben de Sizin Yaşadığınız Sorunu Yaşıyorum..
Yardımcı Olabilirseniz Sevinirimm..
40001 Bilgisini Picte Nasıl İşleyebilirim..

Saygılarımla..

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri