Modbus ile Dalgıç Pompa Kontrolü

Onur BOZ1

Üye
önerilerinize ihtiyacım var delta plc kullanıyorum ve bir dalgıç pompa kontrolü yapacağım ancak şöyle bir sıkıntı var dalgıç pompanın devrini ve basıncını kendim HMI üzerinden girerek kontrol etmek istiyorum nasıl yapabileceğime dair elinizde bir kaynak var mı acaba internette tam istediğim şekilde sonuç bulamadım cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
önerilerinize ihtiyacım var delta plc kullanıyorum ve bir dalgıç pompa kontrolü yapacağım ancak şöyle bir sıkıntı var dalgıç pompanın devrini ve basıncını kendim HMI üzerinden girerek kontrol etmek istiyorum nasıl yapabileceğime dair elinizde bir kaynak var mı acaba internette tam istediğim şekilde sonuç bulamadım cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Onur BOZ1 Merhabalar;
Dalgıç pompayı süren motor sürücününüz modbus destekliyor ise direk hmı ile de sürebilirsiniz,eğer plc kullanacaksınız hmı değerine göre ile plc nin analog çıkışını set edeceksiniz ve analog kanaldan sürücü hız bilgisini göndereceksiniz.

Kolay Gelsin

PLC nin yanına bir analog modülün şart.Maliyet açısından DTC analog modülleri öneririm ki DTC kullanacaksan RS485 haberleşmen şart.Basınç tansmitterini analog modüle girerek PLC ve HMI da okuyabilirsin.Kontrol fantezisi sana kalmış.

Devir set değerini ise hız kontrolüne haberleşme üzerinden PLC analog modül ( gene DTC modül kullanabilirsin) üzerinden gönderebilirsin.

Benim başka bir önerim olacak,PLC nin röle çıkıslarına(6 adet veya 8 adet) seri direncler baglayarak ayarlanabilir direnç oluşturmus olursun ve sürüsünün potans girişine bu senin oluşturdugun direnci girersin.
Bu sayede hangi çıkışı veya çıkısları aktif edersen sürücüyü o direnç degeri ile sürmüş olursun.8 direnç kullanırsan 2^8 yani 256 kademen olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri