Modbus üzerinden S7 1200 ile siemens V20 kontrolü

@eml581 USS_PORT tanımlama yapmış olduğunuz blokta USS_DB - yazan bölüme belirlemiş olduğunuz DB blok numarasını yazmanız gerekmektedir. Ekteki resimde görebilirsiniz.
2. ve diğer sürücüler için hep aynı bloğu kopyalayıp bloktaki "DRIVE (cihaz adresi) - RUN - SPEED_SP " ve diğer kullanmış olduğunuz adresleri değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10.7 KB · Görüntüleme: 45
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
@eml581 USS_PORT tanımlama yapmış olduğunuz blokta USS_DB - yazan bölüme belirlemiş olduğunuz DB blok numarasını yazmanız gerekmektedir. Ekteki resimde görebilirsiniz.
2. ve diğer sürücüler için hep aynı bloğu kopyalayıp bloktaki "DRIVE (cihaz adresi) - RUN - SPEED_SP " ve diğer kullanmış olduğunuz adresleri değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yarın deniycem hocam birkaç versiyon denemedim ancak her bir uss_drv için uss_port oluşturup uss_portları cyclic ıntrupt içine yerleştiriyordum bu şekilde 2. 3. sürücü ile haberleşemedim. Ekteki resimde belirtilen Sürücü parametrelerinde uss adress (P2011) parametresi hariç diğer parametre ayarlarını her sürücü için aynı ayarlamıstım bu şekilde mi olması gerekiyor ?
CM1241 Modülünde baund adresi dışında ayarlamam gereken bir configrasyon ayarı varmı

Ekli dosyalar

• tempsnip.png
    tempsnip.png
    75.4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
@eml581 1. hız kontrol ile haberleştiğiniz için diğer hız kontrollerde P2011 - USS Adres parametresini değiştirmeniz gerekmektedir. Diğer haberleşme parametreleri aynı olması gerekiyor.
Hardware olarak kullanmış olduğunuz her bir 485 haberleşme modülü için 1 adet USS_PORT kullanmanız gerekiyor. Sizin sisteminizde 485 haberleşme kartı 1 adet olduğu için USS_PORT da bir blok olması gerekiyor.
Sisteme bağladığınız hız kontrol cihaz sayısna göre USS_PORT artmaz USS_DRV bloğu artar.
2. bir haberleşme kartını sisteme bağlar iseniz o zaman USS_PORT o cihaz için konulması gerekecektir.
Daha net anlaşılması için ekteki resmi inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    53.1 KB · Görüntüleme: 46
Bulabiliyorsan delta sürücü ile dene daha kolay olacaktır. Delta sürücü varsa yardımcı olurum. kolay gelsin.

merhaba, s7-1200 ile delta vfd-e modbus bağlantı üzerinde çalışıyorum. bağlantım tamam, sürücüye frekans bilgisi gönderiyorum sıkıntı yok, fakat cihazdan değer okumada problem yaşıyorum. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
cihazdan frekans bilgisi veya kalkış-duruş rampalama sürelerini okumak istiyorum

Ekli dosyalar

• vfd.png
    vfd.png
    9.4 KB · Görüntüleme: 28
programını paylaşırsan bakabilirim, okuma db sini kontrol edermisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri