Modbus üzerinden S7 1200 ile siemens V20 kontrolü

Merhabalar
S71200(1212c ac/dc/rly) cpu ile rs485 üzerinden v20 suruceye baglanmaya calisiyorum fakat programi plcye attigim anda plc erora geciyo.cm1241 modulunu kullaniyorum. diagnosticte ise hata olarak modul cikarilmis veya silinmis olabilir diyo napmaliyim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Modbusla haberleştirmeyi öğrenmek istiyorum.siemensin disinda herhangi birseyle haberlesmek istesem modbusa ihtiyacim olacak ondan dolayi ogrenmem lazim.

Bulabiliyorsan delta sürücü ile dene daha kolay olacaktır. Delta sürücü varsa yardımcı olurum. kolay gelsin.

CM 1241 RS 232 'dir. Bildiğim kadarı ile Modbus haberleşme RS485 ile yapılıyor.CB 1241 RS 485 modülüdür.Bu modülle yapabilirsin diye düşünüyorum Yanlışım varsa düzeltin.

Bulabiliyorsan delta sürücü ile dene daha kolay olacaktır. Delta sürücü varsa yardımcı olurum. kolay gelsin.

Yardimlariniz icin tesekkurler hocam fakat şu anlik sürücü tarafindan sıkıntı yasamiyorum.sıkıntım plc tarafinda.siemensin sitesinde örneği baz alarak programi olusturdum fakat programi upload edince plc erora geçiyor.Online olup diagnostice paktigimda ise hata mesaji olarak modul kaldirilmis veya silinmis diyor.neden olabilir sizce?

CM 1241 RS 232 'dir. Bildiğim kadarı ile Modbus haberleşme RS485 ile yapılıyor.CB 1241 RS 485 modülüdür.Bu modülle yapabilirsin diye düşünüyorum Yanlışım varsa düzeltin.

Haklisiniz CM 1241 RS 232 modülü var fakat bendeki CM 1241 RS 422/485 modülü yani modbusu destekliyor.Cevabiniz için teşekkürler.

tek plc ile farklı v20 leri uss ile haberleştirmede uss adreslerini degişik girdigim halde sadece drive 1 haberleşiyor diger v20 ler haberleşmiyor onları nasıl haberleştirebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
TEK PLC İLE FARKLI V20 LERİ USS İLE HABERLEŞTİRMEDE USS ADRESLERİNİ DEGİŞİK GİRDİGİM HALDE SADECE DRİVE 1 HABERLEŞİYOR DİGER V20 LER HABERLEŞMİYOR ONLARI NASIL HABERLEŞTİREBİLİRİM
Sonlandırma drenci taktınızmı ? Eğer profibus connectör kullanıyorsanız üzerindeki kırmızı switchlerin hepsi açık en sondaki kapalı olacak.
Bütün bağlantıların ve parametrelerin doğru olduğuna eminseniz geriye bir tek bu ihtimal kalıyor.

TEK PLC İLE FARKLI V20 LERİ USS İLE HABERLEŞTİRMEDE USS ADRESLERİNİ DEGİŞİK GİRDİGİM HALDE SADECE DRİVE 1 HABERLEŞİYOR DİGER V20 LER HABERLEŞMİYOR ONLARI NASIL HABERLEŞTİREBİLİRİM
Baya oluyor 2009 senesinde microwin ile uss çalışmam olmuştu gerekirse diye programı yükledim umarım yardımcı olmuştur.

Ekli dosyalar

• USS ÖRNEK.rar
    29.4 KB · Görüntüleme: 192

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri