Mobil modem ve güvenlik kamerası

paskomya

Profesyonel Üye
@aytürk Aşkar usta "modeme reset atmak" iki türlüdür. bir operatörler için reset. biride teknik servis personeli için reset. operatör yani kullanıcı için "reset atmak" elektriği kesip vermek, modemi aç kapa yapmak anlamına gelir. teknik servis ise modemi fabrika ayarlarına döndürmek için arkasındaki deliğe ucu küt iğne sokar 3-5 saniye bekler ve modem fabrika ayarlarına döner. bu durumda kullanıcı bilgilerini tekrar girmek gerekir. bana reset at dersen (ben operatör/ düz kullanıcı) modemi aç kapa yaparım. fark burada.

arkaplan

Profesyonel Üye
Bahsettiğimiz modemin yeniden başlatılması, bilgilerin resetlenmesi değil.
Modemin marka model ve arayüz bilgilerini bilmiyoruz. Bilgisayarlarda olduğu gibi elektrik gidip geldiğinde açılsın mı kapalı mı kalsın diye bir ayar olabilir?
Yanlış hatırlamıyorsam açma düğmesine paralel bağlanan kondansatör elektrik gelince modemi açıyordu.

Üstte ( #8 )
Link foto vermiştim .

Üstte ( #8 )
Link foto vermiştim .
Neyse ben aradan çıkayım siz yardımcı olun çünkü biz aramızda da anlaşamıyoruz birimiz karşı tarafın bizden beklentisini anlayamamaktan kaynaklanıyor biz yardımcı olmak isteyenler aramızda farklı talep varmış gibi birbirimizi ikna etmeye çalışıyoruz onun için ben aradan çıkayım siz konuyu karşılıklı çözün daha pratik ve çabuk çözüm olacaktır bu şekilde
Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
123,013
Kullanıcılar
440,500
Son üye
Mrktay

Yeni konular