Mobil duş

dionysos77

Üye
herkese merhaba, denk geldiğim bir konu ile forumdan haberdar oldum. İçerikteki zenginlik ve bilgi seviyesi de beni oldukça etkiledi.
Burada sorulan sorular ve bulunan cevaplar yanında benim birazdan sizlere soracağım soru oldukça basit kaçacak.
ve belki aramalarda çıkmasa da daha önce sorulmuş olacak.

Eğer öyle ise lütfen kusura bakmayın.

Benim basit bir problemim var.

Bundan sonra eşim ve kızımızla gittiğimiz deniz kenarı yerlerde genelde duş imkanı olmayacak.
Dolayısı ile üzerimizde tuzlu suyun kurumaması için basitçe tuzumuzu ve ayaklarımıza yapışan kumu akıtmak için kullanabileceğimiz bir çözüm için arayıştayım.

mobil duşlar var ama oldukça pahalı.
benim yapmak istediğim basit bir dalgıç pompayı, 19lt'lik bir damacanaya daldırıp, çalıştırarak ihtiyacımı karşılamak.
Fakat gördüğüm bütün dalgıç pompalar 15-20 lt/dk kapasiteye sahip. 4lt/dk pompalar da var ama onlar da çok pahalı.

1- 12V çakmaktan beslenen bir dalgıç pompaya gerilim bölücü ile daha düşük gerilim vererek daha az kapasite ile çalışmasını sağlayabilir miyim? yoksa çok akım çekeceği için pompaya veya daha kötüsü arabanın elektrik sistemine zarar mı veririm.
2- bu kapasiteyi düşümenin ve pompa/arabanın elektrik sistemine zarar vermeden mekanik bir şekilde çözümü var mıdır ?

tüm derdim
19lt damacandaki

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
pompa çıkışından ayarlı bir vana ile suyu yine kaynağına (pompa girişine) akıtabilirsiniz. mesela 15 litre pompadan geliyor. siz 11 litresini depoya akıtarak istediğiniz 4lt/dk akışı sağlayabilirsiniz.

Yani damacanadan suyu çekip bir çeşme sistemi mi yapmak istiyorsunuz?

https://urun.n11.com/arduino-urunle...pasi-dc-25v-6v-120lh-P439553125?gclsrc=aw.ds&

Bu ürün işinizi görür mü? Hesap yaptığımda 2 LT/DK geliyor galiba eğer yanlış değilse. Bu işinizi görmez mi?
bu ürünün suyu maksimum yükseltme mesafesi 110 cm, ancak suyu ancak kızımın boyuna getiriyor. Damacanayı yere koyduğumu varsayarsak en az 170 -180cm yükseltebilmem lazım ki ben ve eşim de faydalanalım.

pompa çıkışından ayarlı bir vana ile suyu yine kaynağına (pompa girişine) akıtabilirsiniz. mesela 15 litre pompadan geliyor. siz 11 litresini depoya akıtarak istediğiniz 4lt/dk akışı sağlayabilirsiniz.
çok mantıklı, bunun için kullanılabilecek bir ürün önerme şansınız var mı ?

626212749_tn50_0.jpg

belki böyle bir şey kullanabilirsiniz.
2 tane alıp birini pompa girişine diğerini çıkışına bağlayın birer tanesini hortumla birleştirin ayarlarını yapın.

Maalesef bu ürün uygun değil bu amaca. Aynısı evimde var hem kapasite hem zaman olarak düşük. 50 lik pet şişeyi damacana yerde ayakta eğilip doldurmak bile insanlik suçu işkence.

Bundan sonra derken @dionysos77 sanırım denize girme mevsimi kast ettiniz, Marmara Bölgesi hala soğuk da ...

Akünün bakımını sağlığını da ihmal etmeyin, duşu uzun süre kullanımda araç çalışır olması da şart yoksa marşa basamaz hale gelebilir. Öneriler güzel.

Maalesef bu ürün uygun değil bu amaca. Aynısı evimde var hem kapasite hem zaman olarak düşük. 50 lik pet şişeyi damacana yerde ayakta eğilip doldurmak bile insanlik suçu işkence.

Bundan sonra derken @dionysos77 sanırım denize girme mevsimi kast ettiniz, Marmara Bölgesi hala soğuk da ...

Akünün bakımını sağlığını da ihmal etmeyin, duşu uzun süre kullanımda araç çalışır olması da şart yoksa marşa basamaz hale gelebilir. Öneriler güzel.
haklısınız. bunu aklımda tutacağım.
bu site Türkiye sitesi değil gibi duruyor. ama fiyat makul yine de. aliexpress'e bir bakayım benzer şeyler var mı ?

ADRES NE KADAR DOGRU ???

https://www.ticaretgroup.com/index.php?route=information/contact

Damacana pompası işinizi görse bile şarjlı oluşu nedeni ile sorun yaratabilir..

Onun yerine 12 volt su aktarma ,taşıma pompası kullanmak daha yarar sağlayacaktır

işe yarar ürünlerle ilgilenmeniz ?
Yapacağız sistemi tam olarak siz biliyorsunuz pompa cinsi tercihinizi sisteminize göre kullanmanız .

Para ve kalite ilişkisi
Sağlıcakla

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri