mmc ses devresi

vopen

Üye
öncelikle şimdiden yardım edebilecek herkeze teşekkür ederim
Bana mmc kart içerisindeki sesleri belirlediğimiz aralıklarda belirlediğimiz süre kadar okuyacak ayrıca başka bir devreden sinyal alıncada yüklü olan sesi çalabilecek mmc ses devresi lazım bilgisi olan tecrübesi olan varsa çizimi ve hex dosyasını yayınlar ise çok sevinirim ve benim gibi böyle bir devreye ihtiyacı olanlarda faydalabilir diye düşünüyorum umarım paylaşmayı ve yardımı seven bir arkadaşımız yada işin ehli hocamız vardır

MMC kartların miladi doldu sanıyorum bu bir ödev mi ?

sd kart kullanabilirsiniz, yada kayıt kısa süreli ise ses kayıt entegresi kullanabilirsiniz. sd kart ile wma oynatıcı, pic mp3 çalar gibi konulara bakrsanız birkaç hazır örnek nette mevcut.sd kart ile ilgili detaylı bilgiye "elm chan sd card" yada " elm chan mmc card" şeklinde bir aramayla ulaşabilirsiniz Chan çinli bir programcı çok iyi anlatımları var, ben asm ile fat16 formatında sd kart sürme konusuna bakarken yararlandım.

mmc kart olması şart değil ve bir ödev malesef br kardeşime söz verdim ama işin içinden çıkamadım yardım edersen sevinirim

ilgilendiğiniz için ve cevaplama gereği duyduğunuz için çok teşekkür ederim karaapak üye isimli arkadaşım verdiğin bilgi çok harika ama benim kafa fazla basmadı sana özel bir mesaj da link attım bi bakıp çözümleyip cevaplandırırsan inan çok mutlu olurum

işinize yarayacak birşey paylaşayım mikrosd ve dönüştürücüdeki pinlerin anlamları

tşkler çözme aşamasındayım bu iş biter bitmez çizimi ve hex dosyasını paylaşacağım

Ufak bir dipnot : bazi piclerin SDI bacakları open collector,misal pic18f4520 pull up yapmadan kullanılamaz. Denk gelir diye bir yazmak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri