mm430 sürücü şebekenin nötrüne enerji veriyor

volky

Üye
kadaşalr mm 430 sürücü nötr ile ilgili bir bağlantısı olamsdığı halde sistemin nötrüne enerji veriyor sebep nedir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Buna nasıl kanaat getirdinizi? Hangi potansiyeller arasını ölçtünüz? Bu potansiyeller arasındaki gerilimler ne düzeydeydi? Sürücünün gücü nedir?

ücü 45 kw lık buna sistemdeki nötr hattında enerji gördüğümde kanaat getirdim sistemdeki tüm alıcılar kapalı ve sadece sürücü çalıştığında nötr enerjilşi oluyor kontrol aklemi ilede görüyorum

nötr enerjili oluyor derken bunu nasıl ölçüyorsunuz. kontrol kalemi en ufak potansiyel de bile gerilim gösterir. nötr toprak arası gerilim nedir? nötrden kaç amperlik bir akım akıyor? bu bilgileri verebilmeniz önemli. ayırca bahsettiğiniz bu durum sürüclerin çalışmasında ne gibi bir problem açığa çıkarıtıyor?

faz-nötr arası:232v , nötr-toprak arası: 292 v ve nötrden 16 a akım çekilmekte. sürücüyü kapattığımda yani enerjisini tamamen kestiğimizde; faz-nötr: 232 v , nötr- toprak : 3,3 v ve nötr akımı 12 a oluyor.

arkadaşım senin bahsettigin voltaj da bu sürücü nasıl toprak kaçak arızasına geçmiyor senin topraklamada hata olmasın birde gövdeye nötür ver dene bakayım sürücülerde dış kasaya statik akar bunu ölçü aletiyle voltaj olarak okursun seni yanıltabilir

toprakta herhangi bir sorun yok ama gövdeye nötr vermem neyi değiştirebilir? sürücüde herhangi bir hata durumu da söz konusu değil

arkadaşım toprak zayıfsa nötör verince belki arızaya geçebilir o konudan dedim ve ölçü aletiyle voltaj göstermemesi lazım bu şekilde emin olabilirsin kolay gelsin

sorun sürücünün arızaya geçip geçmemesi değil sürücü normal çalıştığı durumda tüm sistemin nötründe enerji oluyor yukarıda da yazdığım gibi nötr toprak arasında 292 v oluyor bu sorunu anlayamadım sürücüye nötrde bağlı değil zaten toprak bağladım daha sonra toprak bağlantısınıda ayırdım gene aynı sorun devam ediyor bir türlğü anlayamadım acaba nedir?

arkadaşım ben sürücünün arızalı olup olmadıgını degil sana yadımcı olmak istiyorum ben elektronikçi degilim elektrik bölümü ama sürücülerlle çok uğraşıyorum bütün sürücülerin gövdede toprak olmazsa enerji görünür ayrıca panoda herhangi bir cihaza zarar vermedimi bu iş sürücü IGBTler yalıtım olarak zayıflamış olabilir zaten onlardan başka gövdeye temas eden herhangi bir voltaj verecek parça yok biliyorsun onlar direk aliminyum gövdeye baglıdırlar sogutma amaçlı birde sürücüde motor baglıykenmi ölçüyorsun baglıysa motordanda yapar artı şayet baglıysa motor uçlarını ayırda dene derim

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri