mm430 panelden kontrol sorunu

volky

Üye
kadaşalr mm430 sürücüyü fan uygulamasında kullanıyorum ve yeni devreye alıyoruz. bütün parametreleri girdik ve p700 1 yapıp ekran üzerinden çalıştırabiliyorum ancak; p700 2 olduğunda terminalden çalışması gerekirken hiç bir çalışma olmuyor bağlantıları düzgün yapılmış şekilde panolar hazır geldi acaba hangi parametreye dikkat etmem gerekiyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Terminal bağılantılarını (dijital.analog) ve değiştirdiğiniz parametreleri belirtirmisiniz
Saygılarımla.

terminal bağlantılarından; 1,3 5,6,9 19,20 ,23,25 nolu uçlar kullanılmış. bağlantılar hazır halde panosu bize geldi.
devreye alma parametrelerini giriyorum; p 10:1 , p304: voltaj , p305: akım, ..., p 1910 :1 p 3900: 1 yapıp p 700: 1 yaparak üstünden start veriyorum ancak motor hiç çalışmıyor sürücü çalışıyor enerji çıkışı veriyor ancak motorda bir çalışma yok.

1910 1 yapıp start veriyorsanız, o an sürücü motor identification yapıyordur. Sürücüde de A541 alarmını görüyor olsanız gerek. Bir süre sonra (max. 5 dk) sonra motor id bitecek, ekrandan A541 kalkacaktır. A541 kalktıktan sonra sürücüye tekrar start verdiğinizde motor çalışacaktır.

Id yapmak istemezseniz 1910 = 0 yaparak sürücüye start veriniz. Eğer sürücü çalışıyorsa klemens vs. bağlantılarınız doğru demektir.

sürücü çalışıyor ancak motor çalışmıyor motor hiç kalkış yapmadı

sürücü çalışıyor ancak motor çalışmıyor motor hiç kalkış yapmadı

1900 = 0 yaparak denediniz mi? ayrıca P1000 ve P1070'in değerleri yani setpoint kaynağı nedir? Sürücüye hız bilgisi gönderilmiyor olabilir. Start vermeden önce ekranda setpoint gelir gider (flash yapar). Sizde bu mevcut mu?

parametrelerde 1070 diye bir şey yok. p 1000 ben 1 olarak denedim ne olması gerekiyor ?

P3=3 yaparsanız p1070'i görürsünüz. p1000'i 1 yaptıysanız panel üzerindeki yukarı tuşuna basık tutarak sürücüye hızlandırma bilgisini gönderiyor musunuz? Eğer sürücüye potansiyometre bağlanmış ve bu şekilde çalışması isteniyorsa P1000 = 2 olmalı.

şu an kendi paneli üzerinden çalışıyor ve normalde p700:2 olduğunda terminalden çalışabilmesi gerekiyor p700:2 ve p1000:2 olduğu halde çalışmıyor acaba sorun nerde kendi üzerinden çalışırken herşey normal ok tuşlarıyla hızıda artırıp azaltabiliyoruz ancak potansiyometre ile ve dışardan start butonu ,ile çalışmıyor bağlantıları doğru ancak, parametrelerden birisinde yapmam gerekn bişi var galliba bulamıyorum

Bağlantıların doğruluğundan emin misiniz? Analog girişte gerilim 0-10 V arası gerilim ölçebildiniz mi? Bağlantılar Micromaster Devreye alma dökümanlarına göre mi? Start girişi hangi inputa bağlı? Eğer parametre 700=2 ve 1000=2 ise en önemli sorun şu an bağlantılarınız olarak gözüküyor. Projeyi, micromaster dökümanına göre karşılaştırınız. Projeyle gerçek bağlantıların da aynı şekilde olduğuna emin olunuz.

Ayrıca P700=2 ve P1000=2 yaptıktan sonra panelde nasıl bir değer flash yapıyor. örneğin önce 20.0 ardından 0.00 mı flash yapıyor yoksa sürekli 0.00 mı var?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri