mm430 panelden kontrol sorunu

Terminal 5 de 24 v olctunuz mu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Eğer sürücü voltaj veriyorsa çıkışta ve motor hareket etmiyorsa tork yetersiz demek veya mekanik zorlanma var kalkışta
Bunları kontrol edin.
Kalkış parametrelerini, tork voltaj frekans parametrelerini değiştirmeniz gerekebilir
Yani terminalle çalışma ok olması gerek
2-4 arası köprü olması gerek ,
start verildiğinde 5-28 arası ve ya 6-28 arası 24vdc ölçebilmen gerek
2-3 arası analog referans değeri voltaj ise ölçebilmen gerek DIP1-OFF ise.ki öyledir.
bir de displeyde tüm değerleri giriş ve çıkış görebilirsin.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Eğer inverterin terminal start girişlerine panodaki power suplyden(var ise) +24vdc geliyor ise
power suply-24Vdc sürücününki ile (terminal 28 )birleştirmen gerek
sadece kontak var ise gerek yok
ama analog referansın çalışması için muhakkak 2-4 arası köprü gerekiyor

arkadaşlar 5-19 star için ve 6-23 nolu klemenslerde stp için kullanıyor. ortak uç olaraktda 9 nolu uç bulunuyor. ve start verdiğimde 24 v okuyabiliyorum. şimdi dışardan start veriyorum motor çalışıyor ancak ben satart butonuna basılı tutmam durumunda çalışıyor, eğer elimi çekersem tekrar duruyor. sanki mühürleme yapmıyor gibi.

p700 :2 p701 :1 p 702:12 bu arada.

arkadaşlar 5-19 star için ve 6-23 nolu klemenslerde stp için kullanıyor. ortak uç olaraktda 9 nolu uç bulunuyor. ve start verdiğimde 24 v okuyabiliyorum. şimdi dışardan start veriyorum motor çalışıyor ancak ben satart butonuna basılı tutmam durumunda çalışıyor, eğer elimi çekersem tekrar duruyor. sanki mühürleme yapmıyor gibi.
start butonu jog butonu gibi kullanılmış basınca calış cekince dur .siz bunu basit bir röle ile start stop devresi haline getirir vede butondaki uçları röle kontaklarınıza taşırsanız sorun kalkar ortadan.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri