mitsubushi kompresör kondastör sorunu

erol034

Üye
arkadaşlar mitsubushi 9000 btu RH165VHAC komprasör aldım ikinci el 25 uf kondastör taktım komprasör biras sesli çalışıyor acaba kondastör değerimi hatalı sesli çalışma sorununu gideremedim gazı 60 psi 4 bar bastım yardım rica ediyorum saygılar not dış üniteden iç üniteye 10 metre boru var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaşlar mitsubushi 9000 btu RH165VHAC komprasör aldım ikinci el 25 uf kondastör taktım komprasör biras sesli çalışıyor acaba kondastör değerimi hatalı sesli çalışma sorununu gideremedim gazı 60 psi 4 bar bastım yardım rica ediyorum saygılar not dış üniteden iç üniteye 10 metre boru var
Uzerinde eski kondensator kac uf idi.Elektrik kac volt

220v 20 uf idi aldığım komprasör eski komrasörle komrasörle birebir aynı deyil ondan soruyorum

kompressörün ayak vidaları ve boruları birebir karşıladımı kasma yapıyorsa ayak vidalarını çok sıkmış iseniz titresim ve ses yapabilir...kondansatörün 20 yada 25 mf olmasın sesine etki etmez....

murat usta eski komprasör 7000 btu idi ayak vidaları uymadı ben 9000 btu komprasör aldım dış ünite 11 12 metre mesafede komprasör rahat bassın diye 9000 btu taktım ayakları kesip yeni komprasöre göre ayarladım soğutmada hiç sıkıntı yok kalkışta güzel ama bana biraz komprasör bağırıyor gibi geldi ben klima tamircisi deyilim ama 40 senelik elektronikçiyim bu klima kendi evimin ondan uğraşıyorum dış ortam 25 derecede 60 psi 4 bar r22 gaz verdim gazı vermeden 1 saat vakum yaptım soğutmada en ufak sıkıntı yok bağlantılar doğru ancak mitsubushi kompasörlerin cok tatlı bir sesi var o sesi alamadım

arkadaşlar sorunu buldum hallettim komprasör takoz lastikleri cok sıkılmış onları gevşettim ilaveten dış ünitenin su terazisiyle ayak takozları dengeledim klima şimdi normale döndü saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri