Mitsubishi srk52he-2 motor değişimi

O resimde kompresore 3 adet kablo gidiyor.

Sorun bunların yerlerinin bilinmemesi mi? Hangi kablo nereye gidecek bu mu sorunuz?

İlk mesajınızda klima soğutmada calisiyor ısıtmada devreye girmiyor diyorsunuz. Tüm Elektrik bağlantıları sorunsuz yapılı ama cihazınız ısıtma konumunda mi calismiyor?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
O resimde kompresore 3 adet kablo gidiyor.

Sorun bunların yerlerinin bilinmemesi mi? Hangi kablo nereye gidecek bu mu sorunuz?

İlk mesajınızda klima soğutmada calisiyor ısıtmada devreye girmiyor diyorsunuz. Tüm Elektrik bağlantıları sorunsuz yapılı ama cihazınız ısıtma konumunda mi calismiyor?
Evet resimdeki 3 kablo ile motor bağlantıları konusunda sıkıntı var daha önce gelen servis üzerindeki kabloları herşeyi dağıtmış

Evet resimdeki 3 kablo ile motor bağlantıları konusunda sıkıntı var daha önce gelen servis üzerindeki kabloları herşeyi dağıtmış

Kompresor üzerinde C-S-R uçlarını belirten ibareler olmali. Bunları belirlerseniz kabloların nerelerden geldiğini de tespit edersek sizi yönlendirebiliriz.

Csr yazıları kompresorun Elektrik kablolarinjn gireceği terminal diplerinde metalde yada üstünde sünger sızdırmazlık elemanında yada terminal kapağında yazar.

Resim çekip atın yardımcı olalım.

Birde üstteki o 3 kablonun gittiği karttaki yerlerinde neler yazıyor onları da resimleyin buraya ekleyin.

Kompresor üzerinde C-S-R uçlarını belirten ibareler olmali. Bunları belirlerseniz kabloların nerelerden geldiğini de tespit edersek sizi yönlendirebiliriz.

Csr yazıları kompresorun Elektrik kablolarinjn gireceği terminal diplerinde metalde yada üstünde sünger sızdırmazlık elemanında yada terminal kapağında yazar.

Resim çekip atın yardımcı olalım.

Birde üstteki o 3 kablonun gittiği karttaki yerlerinde neler yazıyor onları da resimleyin buraya ekleyin.
İç ünite bağlantı ve motor sürücü kartı bağlantı şeması gerekiyor motor uçları bağlamamıştır
Motor harici çalışıyor

Ekli dosyalar

• IMG-20211119-WA0011.jpg
    IMG-20211119-WA0011.jpg
    310.1 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20211119-WA0012.jpg
    IMG-20211119-WA0012.jpg
    290.4 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20211119-WA0013.jpg
    IMG-20211119-WA0013.jpg
    299.1 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20211119-WA0015.jpg
    IMG-20211119-WA0015.jpg
    366.3 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20211119-WA0016.jpg
    IMG-20211119-WA0016.jpg
    296.4 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG-20211119-WA0017.jpg
    IMG-20211119-WA0017.jpg
    308.1 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-20211119-WA0014.jpg
    IMG-20211119-WA0014.jpg
    383.7 KB · Görüntüleme: 13
Evet bu cihazi yerinde görüp bağlantıları düzeltmek lazım.

Bu cihaz için standart bağlantı şeklini asagida çizdim. Buradan verdiği bilgiler için değerli arkadaşım Bilal TEMIZ e teşekkür ederim.

Kompresor bağlantısını aşağıdaki gibi duzeltmelisiniz. Beyaz kablo nötr siyah kablo faz olmali.

Ancak kablolamalarda başka hata varmi bilemem. Gerekli kontroller sonrası eksik yok ise bu şekli ile çalışması lazım.

Ayrıca buradan bunu yapan ustaya özellikle sevgilerimi iletiyorum. Edepsiz is ahlakına sığmayan hareketinden dolayı iki yanağından öpüyorum onu.

20211120_204659.jpg

Evet bu cihazi yerinde görüp bağlantıları düzeltmek lazım.

Bu cihaz için standart bağlantı şeklini asagida çizdim. Buradan verdiği bilgiler için değerli arkadaşım Bilal TEMIZ e teşekkür ederim.

Kompresor bağlantısını aşağıdaki gibi duzeltmelisiniz. Beyaz kablo nötr siyah kablo faz olmali.

Ancak kablolamalarda başka hata varmi bilemem. Gerekli kontroller sonrası eksik yok ise bu şekli ile çalışması lazım.

Ayrıca buradan bunu yapan ustaya özellikle sevgilerimi iletiyorum. Edepsiz is ahlakına sığmayan hareketinden dolayı iki yanağından öpüyorum onu.

Ekli dosyayı görüntüle 82950
Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Gün içinde servis geldi bağlantıları kontrol etti. bağlantıları düzelttiğini söyledi. Ancak Esas sorunun Mitsubishi marka klimaya Arçelik motor takıldığı için klimanın verimli çalışmayacağını sürekli sorun yaratacağını söyledi.Şimdi cihaz sıcak moda geçiş için harekete geçiyor ancak rest atıp boşa düşüyor.Anladığım kadarıyla cihazı yenisini almak dışında bir seçenek yok gibi.Siz bu konudaki düşünceleriniz nedir.

Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum.Gün içinde servis geldi bağlantıları kontrol etti. bağlantıları düzelttiğini söyledi. Ancak Esas sorunun Mitsubishi marka klimaya Arçelik motor takıldığı için klimanın verimli çalışmayacağını sürekli sorun yaratacağını söyledi.Şimdi cihaz sıcak moda geçiş için harekete geçiyor ancak rest atıp boşa düşüyor.Anladığım kadarıyla cihazı yenisini almak dışında bir seçenek yok gibi.Siz bu konudaki düşünceleriniz nedir.

Pek katılmıyorum.

Cihaz duruş yapıyor. Ama bu duruşla ilgili uyarı veriyor olmali. İç veya dış ünitenin lambalarinda flaş yapıyor olmali. Bu uyarı kitapçığında ne olduğunu görüp incelemek lazım.

Kompresorler gaz fazindaki akışkan bir yerden başka bir yere transfer eden cihazlardir. Bu arcelik olmuş mitsubishi olmuş farketmez. İçinde sensor v.s. olanlar hariç.

Nereden katiliyorsunuz? Hatay İskenderun denizciler taraflarından mi?

Pek katılmıyorum.

Cihaz duruş yapıyor. Ama bu duruşla ilgili uyarı veriyor olmali. İç veya dış ünitenin lambalarinda flaş yapıyor olmali. Bu uyarı kitapçığında ne olduğunu görüp incelemek lazım.

Kompresorler gaz fazindaki akışkan bir yerden başka bir yere transfer eden cihazlardir. Bu arcelik olmuş mitsubishi olmuş farketmez. İçinde sensor v.s. olanlar hariç.

Nereden katiliyorsunuz? Hatay İskenderun denizciler taraflarından mi?
Eski arçeliklerde mitsubishi kompresör vardır. Kompresör markası elbette kaliteli olsun ama marka sıcakta çalışmaya engelle değil. O kadar farkta ermez. Isıtmaya geçip bir süre çalışıyor mu. Hemen duruyor mu onu net deneyip yazmanız lazım. Kac dk çalışıyor. Ic ortam kac derece. Ic dis fani normal çalışıyor mu. Tüm detayları ile yazarsanız düşünebiliriz. En basiti cihazda sensör arızası olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri