Mitsubishi split klima ısıtma modu yok

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selamlar abilerim.Bugun bir arkadas mitsubishi split klimanin kumandasini getirmisdi.onda isitma modu yokdu.soyutma,nem alma,fan rejimleri vardi.Klimani gormemisimki bakayim 4 yolvana varmi diye..Boyle bir isitma modu olmayan split klima ile karsilasan arkadaslar varmidir??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ben karşılaşmadım ünitenin modelini öğrenirseniz arkadaşınızdan bizde inceleyelim.

pencere tipi ünitelerde sadece soğutma üniteler var ama splitlerde görmedim.

Ben de karşılaşmadım. Çok eski bir model olabilir mi ? çatı tipi paket klimalarda vs. var bu ... Only Cooling(Sadece Soğutma)

ben karsılastım splıt bır klımada vede mıtsubıshı sadece sogutma 9 bın btu 15*20 yıllık bır cıhazdı

Selamlar abilerim
Demeli bu klimada 4 yol vana var isitma yapan klima imis.Amma ariza kumandada imis.Kumanda da isitma modu yokdu.Bawqa klima kumandasi ile klima normal islem yapiyor.Kumanda fabrikadan oyle gelmis.Yeni kumanda aldiq ariza giderildi..

Selamlar abilerim
Demeli bu klimada 4 yol vana var isitma yapan klima imis.Amma ariza kumandada imis.Kumanda da isitma modu yokdu.Bawqa klima kumandasi ile klima normal islem yapiyor.Kumanda fabrikadan oyle gelmis.Yeni kumanda aldiq ariza giderildi..

Çok ilginç bir durum.. Vakti zamanında kumandalar başka cihazın kumandası ile karışmış olabilirmi?
Cihazda ısıtma fonksiyonu olup kumandada olmaması pek mümkün değildir. Neden sistem ısıtmaya uygunken bu fonksiyonu kumandaya koymasınlar.. Bence bu işte bi sıkıntı hata var. Kullanıcı hatası gibi..

neyse geçmiş olsun..

Abim birde basqa bir mitsubishi klima var onda ise ariza boyle
Klima yeni takilmis.Klimaya islem yapdiriyorsun isitma veya soyutmada qaz basinci hic deyismiyor.yani klima sonulu veya islem yapdiginda ayni kaliyor sanki qaz hic haraket etmiyor.basinc deyismiyor.borularda bukulme kirik yok.klimanin tum komponentleri normal islem yapiyor.Kompressorda islem sesi geliyor.amma kompressorun voltaj (amper) yokladiqda dusuk gosteriyor.etiketde 9A amma 5A gosteriyor.Birde borunun uzunlugu 8m.Qazi yeniden etiket olcusuyle ve elave boruya gore elave olaraq qaz sarj yapdim..Ariza yine ayni.Bu ariza kompressordan kaynaklana bilermi?

Aklıma gelen 2 sorun olabilir.

1- 4 yollu basma ile emişi kaçırıyor birbiri arasında bypass yapıyor.

2- kompresör içerisinde basma borusu kırık gaz içerde bypass ediyor.

teşhis koymak için gazı at kompresörün emiş basmasını kaynakla sök ve kısa süre çalıştır. emme basmayı kontrol et. elle yada manometre ile.. gaz akışı var ise sorun 4 yollu yoksa sorun kompresörde..

her iki türlüde sistemi dinlediğinde içerden tısssssss şeklinde ses gelmeli.. ama o sesi ayırt etmek kolay değildir. normal çalışma ile bu durumu ayırmak zordur.

kolay gelsin

Abim cevabiniz icin cok tewekkurler.
Borularu dis uniteden ayirmisim sorma ve vurma zaif oldugunu tesevvur etmisim.4 yol vanani klimadan ayirdiginda fiisss diye ses geliyor.

Aklıma gelen 2 sorun olabilir.

1- 4 yollu basma ile emişi kaçırıyor birbiri arasında bypass yapıyor.

2- kompresör içerisinde basma borusu kırık gaz içerde bypass ediyor.

teşhis koymak için gazı at kompresörün emiş basmasını kaynakla sök ve kısa süre çalıştır. emme basmayı kontrol et. elle yada manometre ile.. gaz akışı var ise sorun 4 yollu yoksa sorun kompresörde..

her iki türlüde sistemi dinlediğinde içerden tısssssss şeklinde ses gelmeli.. ama o sesi ayırt etmek kolay değildir. normal çalışma ile bu durumu ayırmak zordur.

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri