mitsubishi plc - pc kablo şeması

elinizde rs 422 kablo varsa bunu kullanabilirsiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet tavsiyem almak. Çok ucuz uğraşmak isteyen yapabilir tabiiii!!!

daha önce verilmiş olan bu şemayı denedim olmadı.bu şemanın çalıştığından eminmisiniz.bende fx 2n serisi plc var. ve rts ve cts uçlarını kullanmadım çünkü plc nin pin uçlarında yer kalmadı.ayrıca bir arkadaş 74hc14 entegresi yerine max232 entegresi kullanabilirsiniz demiş buna göre bağlantıyı tekrar düzenlermisiniz rica etsem.

Dostum ben bu kabloyu yapmadığımı belirttim. Buldum bir yerden elektronikten çok iyi anlayan arkadaşlar bunu bazı değişikliklerle yaptılar..... Bunuda forumda paylaştılar. Mesela entegre max 232 olarak değiştirildi..... Onu biliyorum sadece......

xlsx uzantısı office 2007 uzantısıdır eğer kullandığınız program office 97-2003 ise açamazsınız bunun için office 2007 kullanıcısı save yaparken 97-2003 olarak save yapma seçeneğini tıklarsa o belge xls. uzantılı olur office 2007 bu dosyayı açabilir diğeri zaten açar sıkıntı olmaz.kablo işine gelince eğer şemayı elde edemediysen sc-09 (a serisi ve fx serisi için rs 232 )bağlantı şemasını yollayayım iş yerinde kullanıyorum ama pdf leri var mı emin değilim bulabilirsem q serisi için usb bağlantısını da yollarım.

mitsubishi plc servo inverter dahil hakkında bildiklerimi paylaşırım

xlsx uzantısı office 2007 uzantısıdır eğer kullandığınız program office 97-2003 ise açamazsınız bunun için office 2007 kullanıcısı save yaparken 97-2003 olarak save yapma seçeneğini tıklarsa o belge xls. uzantılı olur office 2007 bu dosyayı açabilir diğeri zaten açar sıkıntı olmaz.kablo işine gelince eğer şemayı elde edemediysen sc-09 (a serisi ve fx serisi için rs 232 )bağlantı şemasını yollayayım iş yerinde kullanıyorum ama pdf leri var mı emin değilim bulabilirsem q serisi için usb bağlantısını da yollarım. 2 gün içinde dönmessem lütfen [email protected] a mail atın mitsubishi plc servo inverter dahil hakkında bildiklerimi paylaşırım

Merhaba öncelikle şunu sormak istiyorum. Bizde bir makinada q02h plc ve q173 motion kontroler var. Ben bunlara normal bildiğiniz usb standart yazıcı kablo ile bağlanabiliyorum. Sizin usb bağlantı kablosu acaba farklı mı? Ben bu yazıcı kablosu ile daha üst serilere bağlanamaz mıyım yoksa.. Yada bütün Q serisi için olur mu ki ben böyle düşünüyorum.........

@egzantrik1453
cok tesekkurler devre ise yaradi ve calisti

Arkadaşlar bu kablo şeması sc-09 olup tüm fx ve A serisi plcleri programlar. Birde ekliyeyim. Yeni olan Q serileri usb girişlidir ve bildiğimiz şu USB yazıcı kabloları ile program atabilirsiniz.......
bu baglantıyı nasıl yapacagımı anlamadım fx1n plc var onu programlamak ıstıyorum
@egzantrik1453
cok tesekkurler devre ise yaradi ve calisti
bende çakılı dın 8 soket var dıger ucuna rs232 soketın baglantısını nasıl yapacagım şemadan anlıyamadım yardımcı olurmusunuz

Arkadaşlar yeni katıldım aranıza PLC ile ilgili sorum olacaktı sizlere.

Elimde mitsubishi nin fx1n-60mr serisi var. programı kurdum fakat bağlantı elemanım yok hangi/ne tür bir bağlantı elemanı almam gereklidir.

Birde plc içinden program alırken read for plc ye tıklayıp daha sonra o programı kaydede bilirmiyiz.

son olarakta daha iyi öğrene bilmem için önerileriniz varsa not olur site olur fark etmez alabilirim.

şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri