Mitsubishi MDS-C1-SP-150 SERVO SÜRÜCÜ ARIZA

teknis

Üye
merhabalar yukarıda belirttigim marka ve model servo sürücü e7 hatası veriyor
açılımı ise cnc acil durdurma durumunda.
cnc tezgahın operatör panelinde ise emergency stop line yazıyor sürücü kontrol edildi ama arıza hala devam etmekte bu sorun neden dolayı olur ve nasıl çözümleyebiliriz makina 4-5 gündür yatıyor yardımlarınızı bekliyorum

EMG hattında problem var ve sürücüye makina hazır sinyalini (24v) vermiyor öncelikle eksen siviçlerini varsa onları kontrol et basılı kalmış olabilir yoksa EMG rollerini kontrol etmelisin şema yollarsan daha iyi yardımcı olabilirim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

cevap verdiginiz için teşekkür ederim
24v sinyali nerden vermesi gerekiyor?
eksen swithçleri nerde nerde bakabilirim eksenlerde olabilir galiba
emg roleleri hangileri hiç fikrim yok şeması yok bende bulabirmiyiz

Makinanın tuş takımlarında ot rel yazan yada mekanik siviç resmi olan bi tuş olması gerekiyor bu tuşa basılı tutarak Eksen leri hareket ettirmeyi deneyin EMG rolesini şu Role diye tarif edemem çok çeşitli elektrik kabininin resmini çekip gönderin yardımcı olmaya çalışayım

dediklerinize bakacagım tek tek.kontrol kartında yani roleli kartın ben emg rolesini buldum pozisyon numarasında emg yazıyor ama role yok üstünde acaba bunla ilgili bir sıkıntı olabilirmi roleli kartın fotografını çektim ekliyorum bakarsanız sevinirim ayrıca +24v sinyali nerden vermesi çıkması gerekiyor.

IMG_2443.jpgIMG_2444 1.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_2444.jpg
    IMG_2444.jpg
    85.5 KB · Görüntüleme: 21
eksenleri denedik eksenler hareket ediyor. ama spindle gelmeden emercensy stop line hatasına geçiyor

Genelde EMG rolesi Role kartında olmaz şöyle tarif edeyim iki adet yanyana üzerinde led ışıklar olan rolelerdir 24v tüm EMG butonlarından Limit siviç lerden gecer ve EMG rolesini gelir EMG rolesi de sürücüye 24v gönderir ve makina açılır
1. Makina hiç EMG den çıkmıyor mu, yada spindle ye devir verdiğiniz zaman mı alarm oluşuyor elektrik kabininin resmini paylaşabilir misiniz

operatör paneli ne marka. acil stop rölesinin sigortasını kontrol edin. genelde atıyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri