Mitsubishi heavy klima kompresör arızası

video eklenmiştir. Yardımlarınızı rica ederim.
Ses içten geliyor demi
Ses içten geliyor demi
Fan sürtuyor. Fan kırık olabilir. Klimayı durdurun fener ile hava üfleyen yere bakın iç ünite de. İçinde siyah yuvarlak fan var. Kontrol edin bi. Elle itin bakın

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ÇArk oturmuş, çok sağlam kesinlikle hareket etmiyor.

fan motorunun değişmesi gerektiğini söylediler. Orjinal parça + işcilik kendi servisinde kur ucuzken 3000 tl idi. Şuan kimbilir ne kadar olmuştur. Komprasörün zarar görmeyeceğini söylediler. parçacıya sorduğumda eski parçayı getirmeden yenisini veremeyeceğini söyledi.
350-650 arası fiyat verdi.
klimanin kapağını söktüm. ÇArk zor dönüyor. ama diğer uç tarafından sürtme sesi geliyor. Acaba yerinden mi cıktı..?

video ekledim.

Fan çarkı bir yere surtuyor sanki. İç ünite sökülüp incelenmeli. Bu kadar sıkışma için ya bir yerin kirik yada kopuk olmasi lazim.

Fan çarkı bir yere surtuyor sanki. İç ünite sökülüp incelenmeli. Bu kadar sıkışma için ya bir yerin kirik yada kopuk olmasi lazim.
Bana da öyle geliyor. Kendim sökecektim ama sonra tekrar toplayamayabilirim. Takılan fan motorunun vidası çıkmış yada hiç vida takılmamış olabilir mi? Bir de uygun fiyata aldığım fan motoru uyumlu çalışır mı ?

Bana da öyle geliyor. Kendim sökecektim ama sonra tekrar toplayamayabilirim. Takılan fan motorunun vidası çıkmış yada hiç vida takılmamış olabilir mi? Bir de uygun fiyata aldığım fan motoru uyumlu çalışır mı ?

Bu inverter cihaz her motor uyum saglamayabilir.

Bu inverter cihaz her motor uyum saglamayabilir.
Biraz el becerisi ister o iş. Fan vidasi çıkmış ise fan düzgün dönmez. Fabrika çıkışı vida olur. Ön panjuru sökün fani kontrol edin bi. Servis 3000 demiştir büyük ihtimalle. Bize gelse o iş 1000 1500 arası tutar aşağı yukarı motorsa tabi. Fan sorunlu ise fiyat düşer dahada. Düzgün bi özel servis varsa uyguna a hallerde fiyat alın bence. Motor mekanik olarak sıkışmış ise dönmez zaten. Fanin kendisi de sıkışmış olabilir yada yuvasından da çıkmış olabilir bakmak lazım.

Dış ünite için izlenimimi söyleyeyim.

Kompresorle ilgili sanki kompresorunuz değişmemiş. Siyah sprey boya ile boyanmış gibi duruyor. Kaynak yerleri anlaşılmasın diye.

Bu cevap biraz geç geç durum sanki böyle o kompresorun değiştiğini düşünmüyorum.

Dış ünite için izlenimimi söyleyeyim.

Kompresorle ilgili sanki kompresorunuz değişmemiş. Siyah sprey boya ile boyanmış gibi duruyor. Kaynak yerleri anlaşılmasın diye.

Bu cevap biraz geç geç durum sanki böyle o kompresorun değiştiğini düşünmüyorum.

Serkan Bey, Gürkan Bey,
Kompresörün değiştiğini, 1 yıl garantili olduğunu söylediler. Kapakları açıp baktığımda marka kısmı görünmeyecek tarafa gelmiş. Klima gürültülü çalışıyor. Şöyle ki; 4 tane güç ayarı var. En düşük ayarda terasta çalışırken kışın, eskiden olmadığı şekilde, sesi çatıdan sızıp içeri geliyor. Adem Helvacı(kulakları çınlasın) geçen günlerdeki son videosunda motoru değişen klimalarda düşük kapasiteli motor takıldığı için kışın klima bağırıyor dedi. Ancak ben bu tezi kendimce şöyle çürüttüm: Klima ayarını 1 den 2. kademeye aldığımda ses kesiliyor. Klimaya can geliyor bu sefer de 27 metre yerde gür gür rüzgar esiyor. kapılar açıkken -5 derecelerde bile 60 metrekare yere yetiyor. Yüksek son kat olduğu için kombi ısıtmıyor.
Kompresör değişmesine rağmen 30 derecede dışarda kar fırtınası varken 63 derece iç üfleme sıcaklığı ölçtüm. yani eskisi gibi takılan kompresör... Bu normal mi? çıkma motor aynı performansı verir mi?

Sitesinde 24 lük klimanın teknik verilerini inceledim. 12-13 senedir aynı teknik veriler var, sadece cihazın kod numarası değişmiş, fiyat 25.000 TL olmuş. Bu nedenle kompresörün değişmesine ailecek çok üzüldük. Piyasada usta yok. Bulduklarım da para koparma derdinde. güven vermiyor. arasam 3-4 güne zor geliyor, ve seyyar arabalarla dolaşıyorlar. Bir süre daha bulamazsam kendim sökecem artık..

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri