Mitsubishi electric klima acilmiyor

prose

Üye
Iyi gunler
10 senelik Mitsubishi electric inverter klimayi temizlemek icin soktum.
Icini temizledikten sonra parcalari yerine taktim.calistirdigimada ondeki iki isigi anda anda araba fari gibi yanip yanip sonuyor.klima calismiyor.acaba bunun sebebi ne olabilir?

YRnsCP.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hata kodu olabilir. Kullanma klavuzu/ servis manuel yada yetkili servisinden yardım istenebilir.

Resimdeki timer isiginin oldugu kisimda kisa bir kablonun ucu takarken bir yerden cikti.ucu acik degil..degisik bir sey..acaba bu kablo nereye takiliyor..bu yanip sonme bununla ilgili olabilir mi?
https://www.resimyukle.org/i/pWT5Y

Resimdeki timer isiginin oldugu kisimda kisa bir kablonun ucu takarken bir yerden cikti.ucu acik degil..degisik bir sey..acaba bu kablo nereye takiliyor..bu yanip sonme bununla ilgili olabilir mi?
https://www.resimyukle.org/i/pWT5Y

Bu oda sıcaklık sensörü. önde yuvası vardır ırda durmalı.

bu dusum sök tak sonrası olduğuna göre

ya kablolamada hata yaptınız yada söküp takarken kartta bir yere zarar vermiş olabilirsiniz.

iç dış ünite arası data kablolaması doğrumu kontrol edermisiniz?

Kablolamada gorunurde bir kopukluk gorulmuyor.acaba klimanin kapagini filan tam takmamistim .acaba guvenlik acisindan boyle bir durum ortaya cikar mi? Yoksa sökuk haldede klima tam calisir mi?

Bir de ben icini islak kalmasin diye sac kurutma makinasiyla kurutmustum.acaba onun isisiyla termostat filan kendisini kitlemis olabilir mi? En son ihtimal sistemi resetlemek istesek nasil yapariz?

Son düzenleme:
Karti yada baska bir parçayı ıslatti iseniz kart gitmiştir. Ledler kac kere yanıyor ona bakın. Sayısı arıza kodunu verir.

Karti yada baska bir parçayı ıslatti iseniz kart gitmiştir. Ledler kac kere yanıyor ona bakın. Sayısı arıza kodunu verir.
Yok hocam..kart ya da kablo tarafina hic su ile temas olmadi..pervanenin oldugu bolumu islak bezle temizledim..sadece ic unitede pervaneyi cikarip taktim..ben de şasirdim bu duruma..

Iki isik devamli yanip sonuyor..hic durmuyor..ariza kodlarinda ""RUN ve Timer lambalarının her ikiside yanıp sönüyor : – Dış ünitede anormallik, kompersör arızası, kapasitör arızası, soğutkan yetersiz. Gaz eksik. ""Ama ben dis uniteyle ilgili bir mudahelede bulunmadim...ic tarafla ilgili olabilir belki...

Son düzenleme:
Cihaz ınverter mi on of mu
Bakımla alakalı olmayabilir. On of ise dis ünite devreye giriyor mu ona bakın. Kompresör çalışmalı. Fan dönmeli

Inverter de kapasitor olmaz onu eleyin. Akışkan varmı yok mu onuda eleyin çünkü bakımdan sonra oldu. Geriye kart yada kompresör kalıyor. Enerjiyi sigortadan kesin 10 dk sonra tekrar açın. Bakalım ne tepki verecek. Fan düzgün oturmuş mu bu arada sıkışık olabilir düzgün oturmadi ise. Sensöru de düzgün takamadi iseniz ondan da yapabilir. Sökülen parçaları tekrar kontrol edin.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri