Mitsubishi electric klima acilmiyor

Inverter de kapasitor olmaz onu eleyin. Akışkan varmı yok mu onuda eleyin çünkü bakımdan sonra oldu. Geriye kart yada kompresör kalıyor. Enerjiyi sigortadan kesin 10 dk sonra tekrar açın. Bakalım ne tepki verecek. Fan düzgün oturmuş mu bu arada sıkışık olabilir düzgün oturmadi ise. Sensöru de düzgün takamadi iseniz ondan da yapabilir. Sökülen parçaları tekrar kontrol edin.
Oncelikle cevaplariniz icin cok tesekkurler...
Sensorun basi soket gibi bisey olmadigindan nereye takacagimi tam olarak bilmiyorum..nereden cikti goremedim?bunun yeri genelde nerede olur?bir yere sabit şekilde mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kafası yani siyah uc boşta dursada önemli değil. Önemli olan kart üzerinde ki soketi. Onu soktunuz mu. Onun dışında. O siyah uc petek üzerin de plastik bir parça ile birlikte sabitlenir.
Cihazı soğutma modunda çalıştırin. Fan devreye giriyor mu bakin. Giriyor ise dis ünite devreye giriyor mu bakin.

Inverter de kapasitor olmaz onu eleyin. Akışkan varmı yok mu onuda eleyin çünkü bakımdan sonra oldu. Geriye kart yada kompresör kalıyor. Enerjiyi sigortadan kesin 10 dk sonra tekrar açın. Bakalım ne tepki verecek. Fan düzgün oturmuş mu bu arada sıkışık olabilir düzgün oturmadi ise. Sensöru de düzgün takamadi iseniz ondan da yapabilir. Sökülen parçaları tekrar kontrol edin.

Dis unite calismiyor hocam..ic uniteye 220 volt geliyor..fan motoru da calismiyor hicbir sekilde..

Dis unite calismiyor hocam..ic uniteye 220 volt geliyor..fan motoru da calismiyor hicbir sekilde..
Soğutma modunda da çalışmıyor mu. Sadece fan modunda ic fan devreye giriyor mu. Girmiyor ise. Kart arızası muhtemelen

Moderatör tarafında düzenlendi:
Siz bu cihaza bakim yapmak icin ic uniteyi komple söktünüz mü yoksa yerinde mi temizlik yaptiniz?

Siz bu cihaza bakim yapmak icin ic uniteyi komple söktünüz mü yoksa yerinde mi temizlik yaptiniz?

fan kısmını çıkardım...fan motoruna dokunmadım..yandaki elektrik devre bölümünü sadece su gider kısmını çıkarmak için kabloları çıkarmadan komple çıkardım....yani kabloları yerinden oynatmadım...ama Bakım sırasında çalışır durumdayken şalterden kapatmıştım..çalışır durumda iken bu şekilde elektrikği kesmek bunu yapar mı diye aklıma gelen bir ihtimal.

Soğutma modunda da çalışmıyor mu. Sadece fan modunda ic fan devreye giriyor mu. Girmiyor ise. Kart arızası muhtemelen

Hocam
Hic calismiyor motorlar...sadece ondeki iki isik yanip sonuyor...uzaktan kumandayi algiliyor..ama hic hareket yok ne icde ne dista...

Kart kardeşim büyük ihtimalle. Ic yada dis emin değilim. Karti sökebilirsen kartciya götür. Hangi şehirdesiniz

merhaba bahsettiğiniz cihazda yatay kanat flap da dediğimiz parçalar oturmazsa bahsettiğiniz hatayı verir flapları sağ tarafa doğru itekleyin.olmazsa ön kapağı söküp siviç var onu kısa devre yapın.bence sorun onlar

...

Son düzenleme:
merhaba bahsettiğiniz cihazda yatay kanat flap da dediğimiz parçalar oturmazsa bahsettiğiniz hatayı verir flapları sağ tarafa doğru itekleyin.olmazsa ön kapağı söküp siviç var onu kısa devre yapın.bence sorun onlar

hocam..siviçin yeri nerede bulunuyor ? kısa devreyi nasıl yapabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri