mira dome diafon sistemi hakkında?

Slm arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var üzerinde mira dome yazan diafon sistemindeki kablo yerleşimini bilen lütfen yardımcı olsun her seferinde aşağıya anahtar atmaktan bıktım ilginize şimdiden teşekkür ederim resimleri aşağıdadır bağlantıyı renklerine göre yaptığımda çalışmıyor söktüğümde iki kablo rengine göre bağlanmamıştı onları karıştırdım.

Sn. siproheptadin,

Benim evimde de markası bile belli olmayan çok eski bir santral var. Diafonu çok kötüydü ve ya boyayacaktım ya da yeni bir tane alıp takacaktım. Yenisi zaten bulmayı hiç düşünmemiştim ama yine de bakmıştım, bulamadım. Sonra Audio'nun evime uygun olan bir modelini aldım. Bağlantı şeması da olmadığı için hangi kablo nerenin bulamadım. Zaten sesli görüşme kısmı çalışmıyormuş, sonradan öğrendim. Ben de sadece kapı otomatiğini kullanayım o zaman dedim ve sadece kapı otomatiğine giden kabloları buldum. Siyah ve gri kabloyu Audio'nun şemasına göre bağladım. Şu an sadece kapı otomatiği diafona bağlı, zaten dediğim gibi sesli görüşme de yapılamıyormuş.

Uzun lafın kısası, hiç yoktan iyidir diyerek ölçü aletini alıp kabloları bulabilirsiniz. En azından sürekli aşağıya anahtar atmak zorunda kalmazsınız.

Saygılarımla,

S.A.
arkadaşlar yeni üyeyim mesaj hakkım dolmadığı için yeni konu açamadığımdan sorunuma en yakın konuda derdimi yazayım dedim.
bende mira dome marka (yukarıda resimdeki ile aynı) diafon var malesef çalışmıyor, sanırım firması şuan faal değil çünkü hiç bir yerde mira dome firmasına ait ne telefon nede adres bulamadım, tamirini yapmaya çalıştım olmadı, merak ettiğim şu acaba onun yerine başka marka (audio multitek v.s v.s) taksam uyarmı?

bu yazıyı hem okuyup hemde cevaplayabilecek sabrı gösteren herkese şimdiden teşekkür ediyorum

simge-ess kapıcısız bas-konuş diafon şubesi al rengi rengine bağla çalışır eğer tesisatı yapan renkleri başkası müdahale edemesin diye karıştırmış olabilir. O zaman komşunun evindeki diafonu sök kablolarını çıkartmadan renklerine bakarak aldığın diafonu bağlayabilirsin sistem çift zilli mi onuda söyleseydin dah iyi yardımcı olmaya çalışırdım ama ses ve kapı otm. çalışacaktır.

Merhaba,
mira dome 3 düğmeli kapıcısız diafonum var kapıyı açıyor fakat ses iletişimi yok aşağı ile neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz ?

Slm arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var üzerinde mira dome yazan diafon sistemindeki kablo yerleşimini bilen lütfen yardımcı olsun her seferinde aşağıya anahtar atmaktan bıktım ilginize şimdiden teşekkür ederim resimleri aşağıdadır bağlantıyı renklerine göre yaptığımda çalışmıyor söktüğümde iki kablo rengine göre bağlanmamıştı onları karıştırdım.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri