minisumo robot, pic i çıkartmadan programlama

ewreka10

Üye
Merhaba ustalarım,

pic16f877A ile tasarladığım bir minisumo robot var (4 dc adet motor, 3 adet cny70 ve 3 adet mz80), kodları ve devre şeması basılmak üzere hazır.

Fakat önceki deneyimlerimde pic i sürekli takıp çıkartıyordum, bu durumun önüne geçmek için nasıl bir yol izleyebilirim?

Yani pic i çıkartmadan programlamayı yapabilmem mümkün mü?

pic 16f877A ve pickit 3 klon kullanıyorum.

Hürmtler.

agam ayaklarını bilmiyorum ama sadece besleme ve program ayaklarını kullanarak programlamak mümkün diye biliyorum dediğim gibi hangi ayaklar kullanılıyor onu bilmiyorum...kolay gelsin.

Merhaba ustalarım,

pic16f877A ile tasarladığım bir minisumo robot var (4 dc adet motor, 3 adet cny70 ve 3 adet mz80), kodları ve devre şeması basılmak üzere hazır.

Fakat önceki deneyimlerimde pic i sürekli takıp çıkartıyordum, bu durumun önüne geçmek için nasıl bir yol izleyebilirim?

Yani pic i çıkartmadan programlamayı yapabilmem mümkün mü?

pic 16f877A ve pickit 3 klon kullanıyorum.

Hürmtler.
ICSP diye adlandırılır istediğin soket/konnektör, forumda geçmişte konuşuldu, bir arama yapıver.

teşekkür ederim cevaplarınız için. biraz araştırdım fakat anlayamadığım birkaç yer var:

PICkit3.png
1 - mclr/vpp 10k ile devreye 7805 çıkışa bağlı, buradan dirençsiz olarak bir pin çıkarsam olurmu?

2 - vdd ve vss pini pini 11 ve 12 pinine devreden bağlı. Ben de 31 ve 32. pinleri kullanmam mümkün mü?

3 - 16f877a için pgd -> 40.pin , pgc -> 39.pin e bağlayacağım burası tamam.

6 - LVP düşük voltajda programlama burası heralde ama pek bir bilgim yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri