Mini sumo rakip algılama kartı devresi?

Mini sumo robot için rakip algılama kartına ihtiyacım var.Bunu yapmak için kızılötesi ledli optik alıcılı (tsop,tk19 gibi) devreye ihtiyacım var.Devreyi buldum ancak devrede pna4602m var yerine muadilini bulabilirmiyim bu sensör(optik göz) biraz zor bulunuyormuş.:confused:Çıkışın dijital olması lazım lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler :)

Devresi de burada
775154-pna-4602m-engel-algilama-sensoru-kizildevre.gif

pna4602 nasıl bir entegre bilmiyorum (netten araştırmayı da düşünmüyorum, bunu sen yapacaksın) ama şematik çizimden görüldüğü kadarıyla basit bir lojik kapıya benziyor (OR-veya- kapısı). onun yerine 74xx veya 40xx serisinden bir entegre kullanabilirsin gibi duruyor.

pna4602 nasıl bir entegre bilmiyorum (netten araştırmayı da düşünmüyorum, bunu sen yapacaksın) ama şematik çizimden görüldüğü kadarıyla basit bir lojik kapıya benziyor (OR-veya- kapısı). onun yerine 74xx veya 40xx serisinden bir entegre kullanabilirsin gibi duruyor.

pna4602m-optik-kizilotesi-alici.jpg

pna4602m bir optik alıcıdır(optik göz).pna4602m görünüşü bu or veya and kapısı değildir sadece çizim de şekli bulunmadığı için böyle eşdeğer bacaklarla bir veya kapısı çizilmiş.

Sorunum çözüldü.Tk19 lu bir devre yaptım.Devre çalışıyor.Cisim görmediğinde 1 gördüğünde 0 olarak çıkış veriyor.:)

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri