Mini Cnc için Lazer

aragon53

Üye
Merhabalar, ben 30x40 mini bir cnc tezgahı yapıyorum bitmek üzere bunun için bir lazer almayı düşünüyorum aliexpress te satılan 2500mw (300tl) lazerlerden alsam 1-2mm ahşap kesermi yada 5500 olanlardanmı alsam, birde bu lazeri çalıştırmak için ayrıca bir karta sürücüye ihtiyaç varmı ben cnc yi arduino cnc shild ve a4988 sürücülerle yaptım buna lazeri nasıl bağlayabilirim.

Merhabalar, ben 30x40 mini bir cnc tezgahı yapıyorum bitmek üzere bunun için bir lazer almayı düşünüyorum aliexpress te satılan 2500mw (300tl) lazerlerden alsam 1-2mm ahşap kesermi yada 5500 olanlardanmı alsam, birde bu lazeri çalıştırmak için ayrıca bir karta sürücüye ihtiyaç varmı ben cnc yi arduino cnc shild ve a4988 sürücülerle yaptım buna lazeri nasıl bağlayabilirim.
merhaba 2500mw kesmez 2 adet a4 kağıt anca kesiyor

Çinlilerin lazerin gücü konusunda genelde doğruyu söylemediklerini, çok abartabildiklerini göz önünde bulundurmak gerekir. Doğrusunu bilmek de pek kolay değil. İçindeki lazer diyotun marka/modelini verseler internetten bulunabilir ama onu da genelde söylemiyorlar.

Bazen de gereğinden fazla akım/gerilim vererek, diyotun ömrünü kısaltma pahasını daha yüksek güç elde ediyorlar.

https://www.aliexpress.com/store/pr...hting-fast-focusable/1824656_32612766944.html

Bu lazerle (satışta değil), 1.4 mm kalınlığında yumuşak ahşabı (balsa), sanırım bir kaç kere de kesmiştim.

3D yazıcılar konusunda lazerle ilgili kısmi bilgi bulabilirsiniz.

Lazer ithalatının izne bağlı olduğunu da göz önünde bulundurun.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri