Mini Buzdolabı Çalıştırma (akü-inverter-ups-buzdolabı)

mihmander

Üye
Merhabalar,
Aşağıdaki gibi bir buzdolabı almak istiyorum.
Altus AL-1090 Yıllık Enerji Tüketimi : 112 (Kwh/Yıl) Günlük Enerji Sarfiyatı : 0.306 (Kwh/24H)

Küçük bir solar setim var. Ancak belki buzdolabı için yeterli gelmeyebilir.
şöyle bir şey yapsam nasıl olur diye soruyorum.. Ne tavsiye edersiniz.

60ah akü ve 600w modifiye sinüs inverterim var.
ayrıca aküleri bitik 1000w kullanmadığım bir on line UPS var.
(UPS nin akülerini yenilemek şartıyla)

Akü--İnverter--UPS--Buzdolabı bağlantısı yapsam
buzdolabının ilk çalışmada çektiği yüksek akımını
UPS düzeltirmi? UPS nin bir faydası olur mu?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kompresörlü değil de amonyakli evoparatörlü buzdolaplarına bakmanızı tavsiye ederim.
Ben 12v - 220v - lpg ile çalışanını almıştım. Karavanla defalarca geziye çıktık. Çok işimizi gördü.
Araçta 800w inverter vardı. Konakladığımız yerlerde de şebekeden çalışırdı.

Ben de yazacaktım unutmuşum. Motorlarda sorun çıkabiliyor. Sonuçta kare dalga. Sadece köşeleri azcık tıraşlanmış.
Ayaklı vantilatör çalıştırdığımda sanki kesik kesik çalışıyor gibi bir ses yapıyordu.
Modifiye sinüs buzdolabını büyük ihtimal calıştırmaz.

Son düzenleme:
UPS sadece elektrik kesildiğinde devreye girer. O da modifiye sinüs verir.

Peki kaç wattlı inverter almak gerek.

600w luk yetermi??

Yeter

DBK MSI-1200 Watt İnverter

bu ürün için yapılan yorumlarda, mini buzdolabı kullanıyoruz hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz demişler.
siz ne dersiniz.??

Tabiki tam sinüs iyi ama çok pahalı..

Son düzenleme:
Merhabalar
1200 wattlık modifiye sinüs inverterde mini buzdolabı kompresörlü çalışmıyor motor inleyip kalıyor akü doku 205 amper jel akü TV ve diğer elektrikli aletler çalışıyor.
Buzdolabı motoru kalkamıyor inverterin gücü yeterli gibi kondansatör ilavesi yapsam daimi ve kalkış kondansatör üne çalıştırır mı deneyen oldu mu acaba

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri